У Британії почали розслідування проти Amazon і Google за невидалення фейкових відгуків

У Британії почали розслідування проти Amazon і Google за невидалення фейкових відгуків

Зростання онлайн-покупок через пандемію призвело до появи аферистів у цій галузі

У Британії почали розслідування проти Amazon і Google за невидалення фейкових відгуків
фото Shutterstock

Британський регулятор почав розслідування проти Amazon і Google з приводу недостатньо ефективної боротьби з фейковими відгуками про продукти, пише WSJ, на яку посилається The Bell. Розслідування є лише частиною масштабної програми нового регулювання для цифрових ринків.

Управління з конкуренції і ринків (CMA) Великобританії почало розслідування можливих порушень Amazon і Google – регулятор підозрює, що компанії недостатньо захищають своїх користувачів від неправдивих відгуків на різні продукти і послуги.

CMA вже заявило, що Google дійсно не робив достатньо для усунення фальшивих відгуків на своїх сайтах, але додало, що ще не досягло думки про те, чи порушила компанія конкретний закон. CMA висловило стурбованість з приводу того, що системи Amazon не змогли належним чином зупинити або утримати продавців від маніпулювання рейтингами продуктів.

Регулятор Великобританії пояснює, що пандемія коронавірусу викликала перехід до онлайн-покупок, що збільшило довіру споживачів до відгуків в інтернеті при рішенні про покупку.

Вперше CMA заявило претензії з приводу фейків у 2019 році, а в квітні цього року створило спеціальний підрозділ з цифрових ринків (DMU). Останній має стежити за виконанням компаніями бігтеху національного законодавства, а також консультувати уряд з питань правового регулювання цього сегменту.

Тоді ж регулятор відзвітував, що після висловлених ним побоювань Facebook видалив 16 000 груп, які пропонували винагороди за фейкові огляди.

Amazon заявляє, що в минулому році видалила понад 200 млн фальшивих відгуків, перш ніж вони були помічені клієнтами, і продовжує виділяти значні ресурси для запобігання появи підроблених відгуків на майданчику.

«Ми продовжимо допомагати CMA в його розслідуванні, і підкреслюємо, що поки ніяких висновків щодо нашого бізнесу зроблено не було», – сказав представник Amazon.

Нагадаємо, Amazon підвищила мінімальну зарплату в Німеччині до 12 євро на годину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті