Німеччина й США мають намір вирішити питання «Північного потоку 2» до кінця серпня
Нова адміністрація Білого дому надає перевагу альтернативним видам енергетики

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр сказав у п'ятницю, що провів продуктивну зустріч із міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм, і дві країни висловили прихильність вирішенню спору про газопровід «Північний потік 2» до кінця серпня, пише Investing.com з посиланням на Reuters.
Альтмайер сказав журналістам після зустрічі з Гренхолм, що був обнадіяний коментарями держсекретаря США Ентоні Блінкена, який зазначив, що газопровід практично завершено і будь-яке рішення повинно бути прийнятним для обох сторін.
«Ми маємо намір досягти угоди до серпня, – сказав Альтмайєр. – Від того, щоб розрубати цей гордіїв вузол, багато що залежить, і це безперечно варте того, щоб виробити хороше рішення».
Вашингтон виступає проти будівництва «Північного потоку 2», який подвоїть обсяг експорту російського газу через Балтійське море і скоротить поставки російського газу через Україну, позбавивши Київ грошей за транзит.
Держдепартамент США вирішив у травні, що компанія Nord Stream 2 AG і її глава Маттіас Варніг – соратник Путіна – залучені в діяльність, що підпадає під санкції.
Блінкен потім відкликав ці санкції, сказавши, що це в інтересах США, а президент Джо Байден пізніше повідомив, що це рішення відображає його бажання відновити зв'язки з Німеччиною.
Альтмайер сказав, що питання є складним, враховуючи геополітичні, енергетичні та бізнес-інтереси, але висловив оптимізм з приводу можливості його вирішення, особливо, з урахуванням взаємного інтересу Німеччини і США в поступовій відмові від використання викопного палива.
Альтмайер сказав, що в ході переговорів з адміністрацією Трампа Німеччина домовилася про будівництво двох СПГ-терміналів, які можуть отримувати скраплений газ із США в разі, якщо виникнуть проблеми з Росією, однак нова адміністрація в більшій мірі зацікавлена в вуглецево-нейтральних рішеннях.
«Ми домовилися, що хочемо обмінюватися досвідом, розвивати його і, можливо, працювати над проектами разом з іншими країнами», – сказав Альтмайєр.
Нагадаємо, комітет Сенату США підтримав важливий законопроєкт, що допоможе Україні боротися з «Північним потоком 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].