Німеччина й США мають намір вирішити питання «Північного потоку 2» до кінця серпня

Німеччина й США мають намір вирішити питання «Північного потоку 2» до кінця серпня

Нова адміністрація Білого дому надає перевагу альтернативним видам енергетики

Німеччина й США мають намір вирішити питання «Північного потоку 2» до кінця серпня
фото Nord Stream 2

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр сказав у п'ятницю, що провів продуктивну зустріч із міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм, і дві країни висловили прихильність вирішенню спору про газопровід «Північний потік 2» до кінця серпня, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

Альтмайер сказав журналістам після зустрічі з Гренхолм, що був обнадіяний коментарями держсекретаря США Ентоні Блінкена, який зазначив, що газопровід практично завершено і будь-яке рішення повинно бути прийнятним для обох сторін.

«Ми маємо намір досягти угоди до серпня, – сказав Альтмайєр. – Від того, щоб розрубати цей гордіїв вузол, багато що залежить, і це безперечно варте того, щоб виробити хороше рішення».

Вашингтон виступає проти будівництва «Північного потоку 2», який подвоїть обсяг експорту російського газу через Балтійське море і скоротить поставки російського газу через Україну, позбавивши Київ грошей за транзит.

Держдепартамент США вирішив у травні, що компанія Nord Stream 2 AG і її глава Маттіас Варніг – соратник Путіна – залучені в діяльність, що підпадає під санкції.

Блінкен потім відкликав ці санкції, сказавши, що це в інтересах США, а президент Джо Байден пізніше повідомив, що це рішення відображає його бажання відновити зв'язки з Німеччиною.

Альтмайер сказав, що питання є складним, враховуючи геополітичні, енергетичні та бізнес-інтереси, але висловив оптимізм з приводу можливості його вирішення, особливо, з урахуванням взаємного інтересу Німеччини і США в поступовій відмові від використання викопного палива.

Альтмайер сказав, що в ході переговорів з адміністрацією Трампа Німеччина домовилася про будівництво двох СПГ-терміналів, які можуть отримувати скраплений газ із США в разі, якщо виникнуть проблеми з Росією, однак нова адміністрація в більшій мірі зацікавлена в вуглецево-нейтральних рішеннях.

«Ми домовилися, що хочемо обмінюватися досвідом, розвивати його і, можливо, працювати над проектами разом з іншими країнами», – сказав Альтмайєр.

Нагадаємо, комітет Сенату США підтримав важливий законопроєкт, що допоможе Україні боротися з «Північним потоком 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло