Хакери заражають комп'ютери гравців шкідливим ПЗ, щоб майнити на них криптовалюти
Шкідливе ПЗ виявлено в безкоштовних версіях таких ігор, як NBA 2K19, Grand Theft Auto V, Far Cry 5, The Sims 4 і Jurassic World Evolution

Згідно з дослідженням, опублікованим компанією з безпеки Avast, кіберзлочинці націлюються на гравців в комп’ютерні ігри за допомогою «шкідливого ПО для майнінга», прагнучи розбагатіти за допомогою криптовалют.
Як повідомляє CNBC, так зване шкідливе ПО Crackonosh ховається в безкоштовних версіях таких ігор, як NBA 2K19, Grand Theft Auto V, Far Cry 5, The Sims 4 і Jurassic World Evolution, які доступні для завантаження на торрент-сайтах.
Після установки Crackonosh непомітно використовує обчислювальну потужність комп'ютера для видобутку криптовалюта для хакерів. За даними Avast, як мінімум з червня 2018 року шкідлива програма використовувалася для генерації криптовалюта Moreno на суму $2 млн.
Дослідник Avast Даніель Бенеш повідомив CNBC, що «заражені» користувачі можуть помітити, що їх комп'ютери сповільнюються або виходять з ладу через надмірне використання, а їх рахунок за електроенергію також може бути вищим, ніж зазвичай.
За словами Бенеша, у всьому світі заражені близько 220 000 пристроїв, і щодня під удар потрапляють ще по 800 пристроїв. Бразилія, Індія і Філіппіни відносяться до числа найбільш постраждалих країн, в той час, як в США також було багато зафіксовано випадків.
Дослідники заявили, що Crackonosh робить кілька кроків, щоб спробувати захистити себе після установки, включаючи відключення оновлень Windows і видалення програмного забезпечення безпеки.
Що стосується походження шкідливого ПО, Avast вважає, що його автор може бути чехом – Crackonosh в чеському фольклорі означає «гірський дух».
«Поки люди продовжують завантажувати зламане програмне забезпечення, подібні атаки будуть залишатися прибутковими для зловмисників, – додав Бенеш. – Головний висновок з цього полягає в тому, що ви дійсно не можете отримати щось просто так, і коли ви намагаєтеся вкрасти програмне забезпечення, існує велика ймовірність того, що хтось намагається вкрасти у вас».
Згідно зі звітом Akamai Security Research, кількість кібератак на гравців зросла на 340% під час пандемії коронавируса.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].