Хакери заражають комп'ютери гравців шкідливим ПЗ, щоб майнити на них криптовалюти

Хакери заражають комп'ютери гравців шкідливим ПЗ, щоб майнити на них криптовалюти

Шкідливе ПЗ виявлено в безкоштовних версіях таких ігор, як NBA 2K19, Grand Theft Auto V, Far Cry 5, The Sims 4 і Jurassic World Evolution

Хакери заражають комп'ютери гравців шкідливим ПЗ, щоб майнити на них криптовалюти
фото www.flickr.com/photos/funnyposts/29790525300

Згідно з дослідженням, опублікованим компанією з безпеки Avast, кіберзлочинці націлюються на гравців в комп’ютерні ігри за допомогою «шкідливого ПО для майнінга», прагнучи розбагатіти за допомогою криптовалют.

Як повідомляє CNBC, так зване шкідливе ПО Crackonosh ховається в безкоштовних версіях таких ігор, як NBA 2K19, Grand Theft Auto V, Far Cry 5, The Sims 4 і Jurassic World Evolution, які доступні для завантаження на торрент-сайтах.

Після установки Crackonosh непомітно використовує обчислювальну потужність комп'ютера для видобутку криптовалюта для хакерів. За даними Avast, як мінімум з червня 2018 року шкідлива програма використовувалася для генерації криптовалюта Moreno на суму $2 млн.

Дослідник Avast Даніель Бенеш повідомив CNBC, що «заражені» користувачі можуть помітити, що їх комп'ютери сповільнюються або виходять з ладу через надмірне використання, а їх рахунок за електроенергію також може бути вищим, ніж зазвичай.

За словами Бенеша, у всьому світі заражені близько 220 000 пристроїв, і щодня під удар потрапляють ще по 800 пристроїв. Бразилія, Індія і Філіппіни відносяться до числа найбільш постраждалих країн, в той час, як в США також було багато зафіксовано випадків.

Дослідники заявили, що Crackonosh робить кілька кроків, щоб спробувати захистити себе після установки, включаючи відключення оновлень Windows і видалення програмного забезпечення безпеки.

Що стосується походження шкідливого ПО, Avast вважає, що його автор може бути чехом – Crackonosh в чеському фольклорі означає «гірський дух».

«Поки люди продовжують завантажувати зламане програмне забезпечення, подібні атаки будуть залишатися прибутковими для зловмисників, – додав Бенеш. – Головний висновок з цього полягає в тому, що ви дійсно не можете отримати щось просто так, і коли ви намагаєтеся вкрасти програмне забезпечення, існує велика ймовірність того, що хтось намагається вкрасти у вас».

Згідно зі звітом Akamai Security Research, кількість кібератак на гравців зросла на 340% під час пандемії коронавируса.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло