Брюссель запланував заборонити дизельні автомобілі в місті з 2030, бензинові – з 2025 року

Брюссель запланував заборонити дизельні автомобілі в місті з 2030, бензинові – з 2025 року

Більшість жителів бельгійської столиці живе в районах, де забруднення повітря перевищує рекомендовані ВООЗ межі

Брюссель запланував заборонити дизельні автомобілі в місті з 2030, бензинові – з 2025 року
фото www.flickr.com/photos/akasped/12920702084

Столиця Бельгії, Брюссель, має намір заборонити дизельні автомобілі з 2030 року та бензинові автомобілі з 2035 року в рамках зусиль із поліпшення якості повітря і досягненню регіональних кліматичних цілей. Про це повідомляє Politico.

Зона з низьким рівнем викидів в місті, створена в 2018 році, сприяла скороченню викидів діоксиду азоту і твердих частинок від транспорту на 11% в регіоні, йдеться в заяві місцевої адміністрації.

«На жаль, попри ці поліпшення, більшість жителів Брюсселя як і раніше живуть в районах, де забруднення повітря перевищує рекомендовані ВООЗ межі для здоров'я», – йдеться в заяві.

Наполягаючи на введенні заборони на скутери та мотоцикли, Брюссель заявив, що наслідує приклад таких міст, як Амстердам, Париж, Лондон і Осло.

Окрім того, місцева влада також запланувала ввести «комплексні супутні заходи», включаючи інвестиції на суму понад 1 млрд євро в громадський транспорт.

«Брюссель вкладає великі кошти в альтернативи приватних автомобілів», – сказала міністр мобільності Ельке Ван ден Бранд.

Щоб полегшити перехід на електромобілі, уряд Брюсселя взяв за мету до 2035 року створити мережу з 22000 загальнодоступних точок зарядки.

Нагадаємо: німецький автовиробник Volkswagen оголосив, що припинить продавати автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння в Європі до 2035 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті