В Сеулі будуть боротися з самогубцями на мостах методом встановлення камер з АІ
Критики вважають, що новий закон порушуватиме право на конфіденційність

У Сеулі анонсували проект із впровадження штучного інтелекту в міські камери для виявлення потенційних самогубців на мостах.
Влада анонсувала пілотний проект, розроблений фахівцями екстрених служб спільно з Сеульським технологічним інститутом, пише TJournalз посиланням на Reuters.
Необхідність введення системи пояснили зростанням кількості самогубств в країні. У 2019 році Південна Корея вийшла на перше місце в світі за кількістю суїцидів серед розвинених країн – там за рік наклали на себе руки понад 13 000 чоловік. У 2020 році ситуація погіршилася через пандемію. Тільки в Сеулі на 27 міських мостах за рік скоєно понад 500 спроб суїциду.
За задумом авторів проекту, штучний інтелект буде виявляти потенційних самогубців на основі кількох типів даних:
- записи з міських камер відеоспостереження;
- дані датчиків на мостах;
- інформація з бази про людей, які намагалися накласти на себе руки раніше;
- зміст телефонних дзвінків і повідомлень.
Систему планують впровадити на всіх мостах міста до кінця 2021 року.
«Ми думаємо, що проект дозволить рятувальникам швидше помічати екстрені ситуації і реагувати на них», – зазначив Кім Хен Гіль, один з авторів розробки, спостерігач на мосту через річку Ханган в Сеулі.
Колишній Уповноважений з інформації і конфіденційності Онтаріо Енн Кавукян вважає, що проект «зазіхає на конфіденційність громадян».
«Ні про яку конфіденційності немає й мови. Люди повинні будуть чітко розуміти: коли вони йдуть по мосту, система збирає всю інформацію про їх особистості і те, що вони роблять», – заявляє Енн Кавукян.
Юрист, який спеціалізується на питаннях конфіденційності, Девід Фрейзер з Північної Кароліни впевнений, що проект «очевидно призначений для скорочення людських жертв і порятунку людей». Однак він також думає, що «є вагома причина панікувати і дуже уважно вивчати розробку».
З 2015 до 2018 року сеульський уряд інвестував близько $10,3 млн в розширення міської системи відеоспостереження. Камери встановили на десяти мостах, за ними цілодобово стежать рятувальники. Всього в Південній Кореї встановлено понад 1,15 млн відеокамер.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].