ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування

ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування

Закриття шкіл має негативний вплив на навчання і психологічний стан дітей

ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування
фото Shutterstock

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНЕСКО та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) вважають за необхідне проводити тести на коронавірус COVID-19 в школах і не доводити ситуацію до необхідності переведення учнів на віддалене навчання, передає Інтерфакс.

«Літні місяці відкривають перед владою країн хорошу можливість підготувати правильні заходи, які допоможуть знизити рівень зараження і уникнути закриття шкіл», – ідеться в спільній заяві регіонального директора ВООЗ Ханса Клюге, ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО, поширеній на сайті ВООЗ.

У заяві підкреслюється, що закриття шкіл під час пандемії, «як ми побачили, має згубний вплив на освіту, соціальне і психологічне благополуччя наших дітей і молоді».

«Ми не можемо допустити, щоб пандемія позбавляла дітей можливості отримувати освіту та розвиватися», – наголошується в ній.

Крім того, в заяві наголошується, що закриття шкіл повинно розглядатися тільки як крайній захід, коли відбувається сплеск заражень, з яким не можна впоратися іншими методами. У зв'язку з цим в структурах ООН бачать необхідність оперативно виявляти випадки зараження в школах.

Також європейське регіональне бюро ВООЗ опублікувало рекомендації з навчання в школах у період пандемії COVID-19. Зокрема, в документі описана стратегія тестування в школах, йдеться про ефективність заходів щодо зниження ризиків в сфері інфекційного контролю, про стратегії вакцинації, обговорюється доля дітей в уразливих ситуаціях і їх доступ до освіти під час пандемії коронавірусу.

Багато західних країн вже схвалили вакцинацію проти коронавірусу COVID-19 підлітків з 12 або з 15-16 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло