Акції «китайського Uber» - сервісу Didi різко впали після того, як влада почала розслідування проти нього

Акції «китайського Uber» - сервісу Didi різко впали після того, як влада почала розслідування проти нього

На час розслідування компанія повинна припинити реєстрацію нових користувачів

Акції «китайського Uber» - сервісу Didi різко впали після того, як влада почала розслідування проти нього
фото DR

Адміністрація кіберпростору Китаю (САС) почала розслідування щодо найбільшого сервісу таксі Didi, що призвело до різкого падіння акцій компанії, яка лише кілька днів тому залучила на IPO в Нью-Йорку понад $4 млрд, пише The Bell.

Китайський регулятор оголосив про розслідування в п'ятницю ввечері, через два дні після IPO компанії на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого вона залучила понад $4 млрд. Це найбільше розміщення китайської компанії в США після рекордного лістингу Alibaba в 2014 році ($25 млрд).

У заяві CAC йдеться, що розслідування проводиться з метою «забезпечення безпеки національних даних і захисту національної безпеки». На час його проведення компанія повинна припинити реєстрацію нових користувачів.

Представник Didi повідомив Financial Times, що компанія буде активно дотримуватися умов регулятора і проведе ретельну перевірку під керівництвом і контролем влади.

Після новини про розслідування акції Didi впали майже на 11% і на мінімумі за день торгувалися по $14,6 за штуку. Однак незабаром їх вартість зросла до $15,52.

Розслідування щодо Didi – черговий крок Пекіна в боротьбі за більший контроль над цифровими компаніями, яка почалася зі скасування IPO Ant Group Джека Ма восени 2020 року.

З того часу під перевірки регуляторів або антимонопольні штрафи потрапили чи не всі великі китайські інтернет-сервіси.

Didi користується понад 377 млн користувачів і 13 млн водіїв. Платформа не тільки збирає інформацію про поїздки та місцезнаходження пасажирів, але і веде під час поїздок аудіозапис.

Як зазначає Financial Times, стандартні перевірки можуть займати до 30 робочих днів. У виняткових випадках час розслідування може бути збільшено ще на 15 днів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло