НКРЕКП встановила мінімальний прайс-кеп на «ринку на добу наперед»

НКРЕКП встановила мінімальний прайс-кеп на «ринку на добу наперед»

Регулятор обмежив обсяги продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках однієї ВІК

НКРЕКП встановила мінімальний прайс-кеп на «ринку на добу наперед»
Фото: pexels.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила мінімальне цінове обмеження на «ринку на добу наперед» (РДН), нижче якого учасники ринку не зможуть подавати цінові пропозиції. Обмеження у 734,9 грн/мВт-год діятиме до 8 липня. Таке рішення регулятор ухвалив під час екстреного позачергового засідання у відповідь на різке зниження ціни на РДН, яке триває з 2 до 4 липня.

Визначений мінімальний прайс-кеп відповідає останньому тарифу на відпуск електричної енергії ДП НАЕК «Енергоатом», проіндексованому на індекс цін виробників промислової продукції.

Крім цього, з метою збільшення попиту на РДН, регулятор зобов’язав оператора системи передачі та операторів систем розподілу закуповувати на цьому сегменті ринку обсяги електроенергії, необхідні для компенсації виробничих втрат. Також НКРЕКП встановила 50% обмеження місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках однієї вертикально інтегрованої компанії (ВІК).

У Нацкомісії заявили, що регулятор розпочне розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринку електроенергії протягом 2-4 липня.

Нагадаємо: 2 липня пізно ввечері НКРЕКП, у відповідь на різке зниження ціни на РДВ у перші дні липня, рекомендувала учасникам ринку не орієнтуватися на ринок РДВ як індикатив ціни у двосторонніх договорах, а використовувати фіксовану ціну, за якою продається і купується ресурс.

Падіння ціни регулятор пояснив виведенням попиту з РДВ на ринок двосторонніх договорів (РДД) окремими учасниками ринку, зазначивши, що це передусім ТОВ «Д.Трейдинг» (група «ДТЕК»), яка, за даними регулятора, зменшила купівлю на РДВ на 74%.

Ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» (РДВ) на 4 липня знизилася до історичного мінімуму у 2021 році у 426,06 грн/МВт-год, що на 35,9% нижче ціни, що склалася на 3 липня і майже у 3,5 раза нижче ціни на 1 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті