Україна планує розвивати двосторонні відносини з багатьма країнами та регіонами світу – Зеленський

Україна планує розвивати двосторонні відносини з багатьма країнами та регіонами світу – Зеленський

Наразі відбувається активна підготовка візиту Зеленського до Вашингтона

Україна планує розвивати двосторонні відносини з багатьма країнами та регіонами світу – Зеленський
фото: president.gov.ua

Україна планує розвивати двосторонні відносини з багатьма країнами та регіонами світу, оскільки в сучасному світі через посилення конкуренції між країнами та зростання державного «егоїзму» підвищується роль двосторонніх домовленостей. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

Зеленський зазначив, що наразі закладаються основи нових проєктів та ініціатив для стратегічного партнерства України зі США та відбувається активна підготовка візиту президента України до Вашингтона.

«На рівень стратегічного партнерства ми вивели наші стосунки з Великою Британією. Ми зміцнюємо наше партнерство й дружбу з Туреччиною. Поглиблюємо особливу співпрацю з Канадою. Ми будемо розвивати стратегічні взаємовигідні відносини з багатьма країнами: з Китаєм, Німеччиною, Францією, Польщею. Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Грузія, Азербайджан, Молдова та ще низка держав, з якими ми вибудовуємо змістовну, стратегічну взаємодію», – розповів він.

Зеленський додав, що важливим партнером для України є Індія, яка розглядається як один з лідерів Азії, а весь регіон Південно-Східної Азії має бути у фокусі уваги України. Поглиблюватиметься глобальне партнерство з Японією та стратегічне партнерство з Бразилією.

За його словами, одним з пріоритетів є посилення економічної складової зовнішньої політики України. Президент окремо наголосив, що наша держава зацікавлена в залученні іноземних партнерів до реалізації спільних проєктів у галузях інфраструктури, літакобудування, сільського господарства, промисловості та енергетики; потрібно працювати над локалізацією виробництва й залученням провідних технологічних компаній.

Крім того, він зауважив, що ще одним ключовим напрямом є енергетична безпека країни. Наразі найбільший виклик для України у цій сфері – добудова та запуск газопроводу «Північний потік – 2».

«Введення його в експлуатацію – це не про економіку. Це зброя проти України та, впевнений, зброя проти всієї Європи в майбутньому. Це пряма безпекова пастка для всіх. Слід і надалі протидіяти реалізації цього проєкту та залучати до цієї складної боротьби всіх наших партнерів. Вся Європа має об’єднуватися, щоб протидіяти цій енергетичній загрозі», – вважає він.

Нагадаємо, Байден запросив Зеленського відвідати з візитом Вашингтон цього літа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті