Афганські військові тікають від талібів у Таджикистан

Афганські військові тікають від талібів у Таджикистан

В Таджикистані оголосили мобілізацію військовослужбовців для зміцнення таджицько-афганського кордону

Афганські військові тікають від талібів у Таджикистан
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/3179034774

За останні дні більше тисячі військових армії Афганістану були змушені сховатися на території Таджикистану, щоб врятувати життя після боїв з талібами.

Як передає BBCіз посиланням на таджицьке інформаційне агентство «Ховар», в ніч на понеділок в Таджикистан через кордон увійшли понад 1037 афганських військовослужбовців, за день до цього – ще 94 афганських військових.

Таджикистан дозволив афганським військовослужбовцям в'їзд на територію країни. «Ховар» повідомляє, що афганські військові переходили кордон не одночасно, а групами по кілька десятків людей в різних місцях кордону. Президент Таджикистану Емомалі Рахмон оголосив мобілізацію 20 тисяч військовослужбовців для зміцнення таджицько-афганського кордону.

На початку липня понад 300 афганських військових відступили на територію Таджикистану під натиском загонів руху «Талібан».У червні на таджицьку територію бігли десятки афганських військових.

Крім того, Росія, Іран і Туреччина тимчасово призупинили роботу своїх дипломатичних місій в місті Мазарі-Шаріф на півночі Афганістану – це пов'язано з побоюваннями через настання талібів.

Ситуація в Афганістані загострилася на тлі виведення з країни військового контингенту США і країн НАТО.

Нагадаємо: днями американські військові непомітно покинули авіабазу Баграм в Афганістані, що стало історичною віхою після наказу президента Джо Байдена вивести війська США зі змученої війною країни.

У квітні Байден оголосив про виведення американських військ з Афганістану до 11 вересня цього року, що фактично поклало кінець найтривалішій війні Америки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло