Українську ГТС треба адаптувати для транспортування біогазу та водню – Макогон

Українську ГТС треба адаптувати для транспортування біогазу та водню – Макогон

Україна має потенціал для виробітку семи млрд кубів біогазу

Українську ГТС треба адаптувати для транспортування біогазу та водню – Макогон
Фото: shutterstock.com

Українську газотранспортну систему треба пристосовувати для транспортування біогазу та водню, оскільки світ «рухається до часу, коли викопне паливо не буде використовуватися». Про це повідомив очільник «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон на форумі «Інтеґрація українських та європейських енергетичних ринків», передає «Укрінформ».

Він зазначив, що 80% доходу компанія отримує від транзиту газу. 

«Але зараз увесь світ рухається до часу, коли викопні копалини не будуть використовуватися. Ми теж рухаємося в цьому напрямку, розуміємо, що треба знайти нове використання нашої газотранспортної системи. Насамперед розглядаємо її використання для транспортування інших типів газу метану – біометан, метан з агропромислових відходів, сміття», – зауважив Макогон.

Він наголосив, що Україна має потенціал для виробітку семи млрд кубів біогазу. За споживання у 28 млрд кубів – це становить четверту частину від потреби, тому це потужний напрямок для України.

Макогон зазначив, що оператор також розглядає транспортування водню українською системою.

«Європа та Німеччина пов'язують себе із воднем. Для нас як оператора це поки що складна задача, це інший та більш складний технологічний процес. Аби почати транспортувати водень, нам треба змінювати нашу ГТС. В даних умовах це – як перебудувати літак в польоті. Для української ГТС водень – це перспектива десяти років, але рухатися потрібно починати вже зараз», – додав Макогон.

Раніше повідомлялося, що наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від вугільної генерації. Собівартість вугілля на 30–40% нижча, ніж на високоманевровані газові блоки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло