Влада США знайшла компроміс із Broadcom, яку звинувачують в антиконкурентній поведінці
Компанія пообіцяла надалі не укладати антиконкурентні угоди, що шкодять ринку

Федеральна торгова комісія США (FTC) повідомила про те, що виробник чипів Broadcom погодився врегулювати судову справу, в рамках якої компанія звинувачувалася в антиконкурентній практиці. Про це повідомляє CNN, на яке посилається DailyComm.
Згідно з матеріалами справи, Broadcom укладала з клієнтами (серед них – постачальники послуг платного телебачення та інтернет-доступу Charter, Comcast і Verizon) угоди, згідно з якою останні зобов'язалися не купувати мікросхеми в інших виробників.
Крім того, Broadcom змушувала своїх замовників купувати чипи компанії в комплекті з іншими продуктами. Згідно із заявою комісії FTC, неправомірна поведінка Broadcom вплинула на ринок ТВ-приставок інтернет-модемів і завдала шкоди конкуренції.
Відповідно до мирової угоди, яка ще має бути схвалена судом, компанія утримається від укладення подібних антиконкурентних угод. Також Broadcom заборонено вживати будь-які заходи щодо клієнтів, що закуповують продукцію у конкурентів.
«Ми раді, що питання з FTC просунулося вперед. Хоча ми не згодні, що наші дії порушують закон і не згодні з характеристикою нашого бізнесу комісією, ми сподіваємося залишити цю ситуацію позаду і зосередитися на підтримці наших клієнтів в умовах посиленої цифрової трансформації», – заявили в Broadcom.
Аналогічну справу раніше розглядали в Європі. За даними Єврокомісії, яка є антимонопольним регулятором у Євросоюзі, Broadcom додала умови про ексклюзивність в угоди з сімома виробниками модемів і ТБ-приставок. Крім того, компанію підозрювали в заохоченні клієнтів в обмін на збільшення закупівель чипів Broadcom. У деяких випадках напівпровідниковий гігант встановив мінімальні вимоги до закупівель мікросхем і продавав продукти в комплектах.
Одночасно з початком розслідування Єврокомісія пішла на рідкісний крок: ще до завершення розгляду і його підсумків влада наказала Broadcom призупинити частину своєї діяльності. По суті, це заборона на окремі види робіт до встановлення вини. Заборона торкнулася тих підрозділів, що потрапили під розслідування. Заборону такого типу було введено вперше за 18 років.
Врегулювання претензій американської влади до Broadcom відбулося на тлі гострої нестачі чипів, з якою зіткнулися багато галузей, в тому числі комп'ютерна та автомобільна.
Раніше повідомлялося, що Apple і Broadcom виплатять штрафів на $1,1 млрд за порушення патентів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].