Лондон обійшов Амстердам та повернув собі титул найбільшого центру торгівлі акціями в Європі

Лондон обійшов Амстердам та повернув собі титул найбільшого центру торгівлі акціями в Європі

Торгівля акціями в Лондоні як і раніше набагато нижче рівнів до Brexit

Лондон обійшов Амстердам та повернув собі титул найбільшого центру торгівлі акціями в Європі
фото pixabay.com

У червні Лондон знову обігнав Амстердам, ставши найбільшим центром торгівлі акціями в Європі, вперше в цьому році зайнявши перше місце після того, як Brexit перемістив більшу частину обсягів торгівлі на континент.

Як повідомляє Bloomberg, в червні на різних лондонських майданчиках торгувалося в середньому 8,92 млрд євро ($10,6 млрд) акцій в день в порівнянні з 8,8 млрд євро на різних майданчиках в Голландії.

Для порівняння: середній денний обсяг торгів в Амстердамі в травні склав близько 9,4 млрд євро, а в Лондоні – близько 8,7 млрд євро. У Парижі, третьому за величиною місці, обсяг щоденних торгів знизився з майже 6,1 млрд євро в травні до 5,8 млрд євро в червні.

Британія втратила свої права на доступ до єдиного ринку Європейського Союзу 31 грудня, і блок не дозволив інвесторам всередині своїх кордонів торгувати акціями таких компаній, як Airbus і BNP Paribas з Великобританії.

Цього року Лондон додав в обсягах торгівлі швейцарськими акціями, яка відновилася після того, як Великобританія вийшла з-під заборони, що діє з 2019 року в масштабах ЄС.

«Повернення швейцарської торгівлі акціями допомогло скасувати те, що було лише тимчасовою фазою, – сказав Альберто Токко, портфельний менеджер Kairos Partners. – Лондон скоро поверне собі статус європейського і глобального торгового центру, і може легко виграти, якщо не буде дотримуватись обмежувальних правила ЄС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло