Новий рейтинг: цінність українського паспорту вища, ніж у Китаю, Катару та Грузії

Новий рейтинг: цінність українського паспорту вища, ніж у Китаю, Катару та Грузії

Пандемія суттєво вплинула на можливість країн відкрито приймати туристів

Новий рейтинг: цінність українського паспорту вища, ніж у Китаю, Катару та Грузії
www.henleyglobal.com

Реальна «цінність» національних паспортів в часи пандемії різко знизилася і для розвинених країн зрівнялася з формальною цінністю паспортів країн, що розвиваються, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Автор рейтингу – аналітична компанія Henley&Partners. Чим вищий рядок в списку посідає країна, тим у більшу кількість країн можуть поїхати її громадяни без візи.

У новому рейтингу за третій квартал 2021 року в топі за кількістю доступних країн, як і раніше, Японія (193) і Сінгапур (192).

США і Великобританія ділять сьоме місце (187), Україна – на 37-му місці, Росія – на 51-му.

На останніх місцях рейтингу паспортів – Ірак і Афганістан.

Але з урахуванням епідемічних обмежень японцям реально доступні 75 країн (як формально громадянам Казахстану), громадянам Сінгапуру – 70 (як домініканцям), британцям – 57 (як громадянам Узбекистану), американцям – 61, як громадянам Руанди.

Для Великобританії і США втрата «цінності» національного паспорта стала найбільшою з початку розрахунку індексу в 2006 році: кількість реально безвізових країн для їх громадян знизилася втричі.

Голова правління Henley & Partners Крістіан Келін очікує, що значні обмеження мобільності збережуться до кінця року. «Абсолютно ясно, що зараз як ніколи варто задуматися про паспортні варіанти і місце проживання», – зазначив він.

Нагадаємо, Україна відмовляє у в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло