Єврокомісія оштрафувала BMW і Volkswagen на 875 млн євро за секретний картель з Daimler

Єврокомісія оштрафувала BMW і Volkswagen на 875 млн євро за секретний картель з Daimler

BMW, Daimler, Volkswagen, Audi, Porsche покарали за картельну змову у сфері технологій очистки викидів для дизельних легкових автомобілів

Єврокомісія оштрафувала BMW і Volkswagen на 875 млн євро за секретний картель з Daimler
фото www.flickr.com/photos/97317101@N02/9020009434

Європейська комісія оштрафувала виробників автомобілів BMW, Volkswagen, Audi і Porsche на суму 875,2 млн євро за створення картелю. Всі виробники визнали, що вони були частиною групи, в якій були укладені угоди про викиди шкідливого оксиду азоту (NOx) в дизельних автомобілях, вказано в пресрелізіЄК.

Компанії погодилися не використовувати повною мірою технологію, яка могла б зробити автомобілі більш чистими, щоб конкурувати один з одним. Daimler, материнська компанія Mercedes-Benz, також входила в групу, але ця компанія уникла штрафу, оскільки зізналася ЄК в існуванні картелю і участі в ньому.

«Все п'ять компаній визнали свою участь у картелі і беруть участь у врегулюванні цієї проблеми, – повідомила комісар ЄС з конкуренції Маргрет Вестагер. – Компанії не мають права обмежувати конкуренцію, яка забезпечує досягнення кращих технічних рішень, це протизаконно, оскільки порушує права споживачів».

Виробники були у змові більш ніж п'яти років.

«У всіх п'яти виробників була технологія, яка дозволила б їм знизити шкідливі викиди нижче юридичних стандартів ЄС. Але вони не повною мірою використали цю технологію, щоб конкурувати один з одним за чистіші автомобілі… Ми не потерпимо, коли компанії вступають в змову. Конкуренція та інновації для зменшення забруднення від автомобілів мають важливе значення для досягнення наших амбітних цілей в області клімату», – наголосила вона.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті