За рік пандемії і кризи у Франції зросла кількість мільярдерів

За рік пандемії і кризи у Франції зросла кількість мільярдерів

Вартість активів 500 найбагатших людей і сімей Франції зросла майже на третину і наблизилася до 1 трлн євро

За рік пандемії і кризи у Франції зросла кількість мільярдерів
Бернар Арно
фото DR

Кількість французьких мільярдерів з червня 2020 року зросло з 95 до 109, а загальні статки 500 найбагатших людей Франції збільшилася на 30%. Такі оцінки ділового видання Challenges, яке вже чверть століття становить щорічний рейтинг найзаможніших французів, пише RFI.

За рік, що минув з минулого червня, загальна біржова вартість активів 500 найбагатших людей і сімей Франції зросла майже на третину і наблизилася до 1 трлн євро, повідомляє Challenges, відзначаючи, що подібне річне зростання зафіксовано вперше з 1996 року, коли видання випустило свій перший рейтинг багатіїв країни.

В умовах світової кризи, викликаної пандемією, кількість французьких мільярдерів зросла з 95 до 109 осіб, – повідомляє Challenges, додаючи, що десять років тому французів з мільярдними статками (і вище) було всього півсотні.

Challenges зазначає, що рік пандемії загальна вартість активів першої десятки мільярдерів Франції (від 13 млрд євро) виросла на 37%. У решти 490 найбагатших французів приріст склав 25%.

П'ятий рік поспіль топ французьких мільярдерів очолив Бернар Арно, власник і керівник LVMH, світового лідера індустрії розкоші, що об'єднує багато знаменитих бренди (Vuitton, Dior, Kenzo, Givenchy Moët & Chandon, Dom Pérignon, Veuve Clicquot, Hennessy і т.д.).

За рік вартість активів Арно і його сім'ї виросла на 57% – до 157 мільярдів євро. Challenges зазначає, що група LVMH займає перше місце в Європі за біржовою капіталізацією, а в травні, завдяки змінам біржових курсів акцій, Бернар Арно на кілька годин став «найбагатшою людиною планети», обігнавши засновника Amazon Джеффа Безоса.

У 2017 році сім'я Бернара Арно обігнала за вартістю активів сім'ю Беттанкур, власників косметичної імперії L'Oréal, яка в нинішньому рейтингу посіла третє місце (71,4 млрд євро).

Третє місце в списку французьких власників мільярдних статків займає сім'я власників ще одного холдингу люкс-індустрії Hermès (81,5 млрд євро).

Четверте місце (67 млрд євро) – у Алена і Жерара Вертеймер, спадкових власників імперії Chanel.

Під п'ятим номером – сім'я власників Kering (41,5 млрд євро), холдингу преміальних брендів, заснованого Франсуа Піно.

Шосте місце з активами 26,6 млрд євро займають власники авіабудівного концерну Dassault Aviation, виробника бойових літаків Rafale і бізнес-джетів.

В першу десятку – на восьмому місці – входить П'єр Морад Омідьяр, засновник і голова ради директор торгової онлайн-майданчики eBay. Активи бізнесмена з іранськими корінням, який народився в Парижі і виріс в США, видання Challenges оцінює в 20 млрд євро.

Топ-10 французьких мільярдерів замикає Патрік Драі, засновник групи Altice, в яку входить одна з провідних телекомунікаційних компаній Франції SFR, а також медіакорпорації BFM і RMC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті