Правозахисні групи об'єднують зусилля для прийняття законів про корпоративну відповідальність в Великобританії
Компанії повинні мати зобов'язання в галузі прав людини та захисту навколишнього середовища, заявляють TUC і Amnesty International.

Близько 30 організацій об'єднали свої зусилля, щоб закликати Великобританію прийняти закони про корпоративну відповідальність, що вимагають від компаній дотримання прав людини та екологічної експертизи у своїх ланцюжках поставок.
Групи, включаючи TUC, Friends of the Earth і Amnesty International, заявляють, що систематичні порушення прав людини й екологічно руйнівні дії є звичайним явищем в глобальних операціях і ланцюжках поставок британських підприємств, а добровільні підходи до розв'язання цієї проблеми зазнали невдачі, повідомляє Guardian.
Такі країни, як Франція, Німеччина та Норвегія вже прийняли закони про комплексну перевірку ланцюжка поставок, а ЄС повинен ввести зобов'язання для всіх компаній, що працюють на єдиному ринку. Прихильники нового закону говорять, що без нього британські компанії, що працюють на єдиному ринку, були б зобов'язані виконувати такі зобов'язання, а ті, хто перебуває за його межами, – ні.
Марк Дірн, директор Коаліції корпоративного правосуддя, яка підтримує цей заклик, сказав: «Великобританія позиціонує себе як лідера у сфері бізнесу та прав людини, але це просто неправда. У Великобританії немає законів, що зобов'язують корпорації нести відповідальність за порушення прав людини, а Закон про сучасне рабство не гарантує, що ланцюжки поставок вільні від сучасного рабства».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].