Литва почала споруджувати стіну на кордоні з Білоруссю, вона обійдеться в понад 40 млн євро

Литва почала споруджувати стіну на кордоні з Білоруссю, вона обійдеться в понад 40 млн євро

Огорожу з колючого дроту може бути повністю зведено протягом кількох місяців

Литва почала споруджувати стіну на кордоні з Білоруссю, вона обійдеться в понад 40 млн євро
фото DR

У Литві розпочали спорудження стіни з колючого дроту на кордоні з білоруссю і розраховують за кілька місяців закінчити ці роботи. Це допоможе взяти під контроль потік нелегальних мігрантів, який у Вільнюсі розглядають як гібридну атаку з боку мінського режиму, пише Інтерфакс.

«Відсьогодні розпочато зведення колючого бар'єру. Намічено встановити 550 кілометрів. Також прийнято рішення розпочати будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Все буде виглядати так: встановлюємо колючий бар'єр і паралельно будуємо огорожу. При будівництві огорожі ми будемо використовувати колючий бар'єр, це буде подвійний захист», – розповіла в п'ятницю журналістам литовський міністр внутрішніх справ Агне Білотайте.

Ціна такого огородження складе близько 41 млн євро, повідомила глава МВС.

Загальна протяжність кордону Литви з Білоруссю становить 678,8 км.

За словами глави МВС Литви, мета – покрити весь кордон з Білоруссю фізичною огорожею.

«Перший етап – колюче огородження. До другого етапу підійдемо з будівництвом фізичної огорожі», – сказала міністр.

Як заявила Білотайте, Литва зможе «зробити це досить швидко», фізичну огорожу буде зведено «в максимально короткі терміни».

Глава Служби охорони державного кордону Литви Рустамас Любаевас уточнив, що огорожу з колючого дроту може бути повністю зведено протягом кількох місяців.

Огородження з колючого дроту на кордоні з Білоруссю в п'ятницю вранці почала встановлювати литовська армія.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас сподівається, що паркан сповільнить мігрантів, що дозволить прикордонникам і військовим швидше їх помічати.

«Це буде колючий дріт. Його подолати складно і небезпечно, тому така огорожа має значний гальмівний вплив», – сказав Анушаускас.

В останні місяці Литва стикається на кордоні з Білоруссю з потоками нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу і Африки, що виросли майже в 20 разів.

Литовські посадовці стверджують, що це – організована білоруським режимом гібридна атака на Литву. Загалом у цьому році на кордоні з Білоруссю були затримані вже понад 1500 нелегальних мігрантів, в основному – з Іраку. У зв'язку з цим уряд Литви на початку липня оголосив екстремальну ситуацію в державному масштабі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті