За перше півріччя Volkswagen заробив більше, ніж за весь 2020 рік.

За перше півріччя Volkswagen заробив більше, ніж за весь 2020 рік.

Операційний прибуток за шість місяців року склав 11 млрд євро, роком раніше група мала збиток у розмірі 800 млн євро.

За перше півріччя Volkswagen заробив більше, ніж за весь 2020 рік.
фото www.flickr.com/photos/onttonen/2961233850

Німецький автовиробник Volkswagen все більше відновлюється після торішньої коронакризи. Навіть гостра нестача чипів поки не змогла зупинити відновлення.

Як повідомляє Handelsblatt, за даними Volkswagen, в першому півріччі продажі «сильно» виросли. Це, своєю чергою, призвело до високих доходів і високого операційного прибутку.

Що стосується поставок, Volkswagen, ймовірно, повернувся до відносно нормального рівня в 5 млн авто, як і в докризовому 2019 році, попри відсутність чіпів. У першій половині 2020 року концерн поставив клієнтам по всьому світу всього 3,9 млн автомобілів.

Операційний прибуток в першому півріччі 2021 року склав 11 млрд євро. За увесь 2020 рік компанія повідомила про операційні збитки у розмірі близько 800 млн євро.

Наразі у Volkswagen справи йдуть навіть краще, ніж в першій половині 2019 року. Тоді в бухгалтерських документах був зафіксований прибуток у розмірі 10 млрд євро. У виробничому відношенні Volkswagen вже заробив в першій половині 2021 роки більше, ніж у 2020 році загалом.

Високий операційний результат здивував більшість інвесторів і аналітиків.

Видання зазначає, що група виграє насамперед від хороших результатів продажів двох преміальних брендів Porsche і Audi, де криза практично не помітна.

Що стосується чистого грошового потоку від автомобільного бізнесу, Volkswagen досяг вартості близько 10 млрд євро. Рік тому, в розпал корона кризи, компанія з Вольфсбурга управляла всього 3 млрд євро. Поліпшення вже було очевидним на початку цього року. За підсумками І кварталу 2021 грошовий потік склав 5,5 млрд євро.

Наразі поки що невідомо, відчує Volkswagen гостріше брак чипів в другому півріччі.

У І кварталі Volkswagen не зміг виробити близько 100 000 автомобілів через відсутність чипів. Принаймні, такий же обсяг невиробленої продукції очікується в ІІ кварталі. Тепер інвестори очікують, що ситуація з поставками мікросхем істотно не покращиться не раніше IV кварталу.

Нагадаємо: днями Європейська комісія оштрафувала виробників автомобілів BMW, Volkswagen, Audi і Porsche на суму 875,2 млн євро за створення картелю. Всі виробники визнали, що вони були частиною групи, в якій були укладені угоди про викиди шкідливого оксиду азоту (NOx) в дизельних автомобілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті