Мрія дитинства збулась: мільярдер Бренсон злітав у космос

Мрія дитинства збулась: мільярдер Бренсон злітав у космос

Маск його привітав, а Безос зазначив, що «хоче приєднатися до клубу»

Мрія дитинства збулась: мільярдер Бренсон злітав у космос
Річард Бренсон
фото: twitter.com/richardbranson

Британський бізнесмен і мільярдер Річард Бренсон відкрив еру комерційних туристичних польотів у космос, здійснивши в неділю, 11 липня, політ у космос на космольоті VSS Unity, розробленому його компанією Virgin Galactic.

Як повідомляє DW, після злету з аеродрому в пустелі в штаті Нью-Мексико розгінний літак разом з космольотом VSS Unity спочатку набрав висоту близько 15 км, а потім VSS Unity від'єднався від літака, після чого проводив подальший політ самотужки, досягши швидкості, що більш ніж утричі перевищила швидкість звуку.

Космоліт VSS Unity з екіпажем, одним з членів якого був Бренсон, досяг максимальної висоти близько 90 кілометрів, де учасники польоту деякий час відчували ефект невагомості.

Згодом космоліт успішно провів кілька маневрів та сів на злітно-посадкову смугу. Цей політ став перший суборбітальним польотом, проведеним приватною компанією без жодної участі державних відомств. Крім того, Бренсон та його компаньйони стали першими космічними туристами, що полетіли на приватному космольоті.

Компанія Virgin Galactic вела пряму трансляцію польоту.

Раніше Бренсон заявляв, що перш ніж пропонувати послуги з космічного туризму іншим, він планує полетіти сам. Так само бізнесмен запевняв, що нічого не боїться, визнавши, що політ у космос – його «мрія дитинства».

Засновник SpaceX Ілон Маск привітав Бренсона з польотом. «Вітаю, красивий політ!» – написав він в Twitter під постом Бренсона з трансляцією польоту.

Засновник Blue Origin Джефф Безос приєднався до привітань і вказав, що хоче «приєднатися до клубу».

Нагадаємо: Безос полетить у космос 20 липня на розробленому для суборбітальних польотів космічному кораблі його компанії Blue Origin. Безос запевняє, що його корабель летітиме на висоті 100 км

Якщо й цей політ виявиться успішним, то вже з наступного року Virgin Galactic і Blue Origin зможуть на регулярній основі пропонувати польоти в космос грошовитим туристам.

Як повідомлялось, компанія Безоса відмовилась визнати політ Бренсона космічним. Blue Origin назвала корабель Бренсона Unity «висотним літаком» і підкреслила, що команда Blue Origin відправиться в космос на ракеті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті