Shell уклала перший в світі контракт про постачання газу «з нульовим викидом СО2»

Shell уклала перший в світі контракт про постачання газу «з нульовим викидом СО2»

Кошти від продажу вуглецевих кредитів йдуть на екологічні проекти

Shell уклала перший в світі контракт про постачання газу «з нульовим викидом СО2»
фото Shutterstock

Трейдінгова «дочка» Shell – Shell Eastern Trading – підписала п'ятирічну угоду на постачання компанії PetroChina скрапленого природного газу (СПГ) з нульовим викидом CO2. Це перший у світі договір про подібні постачання, пише The Bell.

Вуглецева нейтральність буде забезпечуватися за рахунок «високоякісних вуглецевих кредитів», пояснила компанія. Такі кредити припускають, що компанії, купуючи їх, можуть тим самим умовно компенсувати частину своїх шкідливих викидів.

А кошти від продажу вуглецевих кредитів йдуть, наприклад, на охорону лісів, висадження нових дерев, рекультивацію земель та інші природоохоронні проекти, спрямовані на скорочення рівня CO2 в атмосфері.

Тобто контракт Shell і PetroChina передбачає, що компанії спільно будуть компенсувати шкоду від постачання СПГ за рахунок інвестицій в покращення екології.

Як випливає із заяви Shell, її китайський партнер вже отримав першу партію скрапленого газу за новим контрактом. PetroChina – найбільший виробник і дистриб'ютор нафти і газу в Китаї. Компанія прагне стати вуглецево-нейтральною відповідно до плану Пекіна.

Нагадаємо, у травні суд зобов'язав Shellзнизити викиди до 2030 року до більш низького рівня, ніж вона планувала.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло