Через протести влада Куби обмежила доступ населення до соцмереж і месенджерів

Через протести влада Куби обмежила доступ населення до соцмереж і месенджерів

Нема інтернету – світ не дізнається, що відбувається в країні під час протестів

Через протести влада Куби обмежила доступ населення до соцмереж і месенджерів
фото: twitter.com/orlandosentinel

Куба обмежила доступ до соціальних мереж і платформ обміну повідомленнями, включаючи Facebook і WhatsApp. Як повідомляє Reuters, про це заявила компанія NetBlocks, що займається глобальним інтернет-моніторингом, після найбільших антиурядових протестів за останні десятиліття.

У неділю тисячі кубинців вийшли на демонстрації по всій країні, яка перебуває під керівництвом комуністів, в знак протесту проти глибокої економічної кризи, яка призвела до нестачі основних товарів і відключення електроенергії. Вони також протестували проти дій уряду в зв'язку з пандемією коронавірусу і обмеженням громадянських свобод.

Уряд Куби заявив, що демонстрації були організовані контрреволюціонерами, що фінансуються Сполученими Штатами.

Активісти повідомили, що уряд використовує так звані бригади швидкого реагування – організовані урядом банди цивільних новобранців – для протидії протестуючих. Вони також обвинуватили уряд в спробі порушити зв'язок. Мобільний інтернет, який з’явився в країні трохи більш як два роки тому, став ключовим фактором протестів, давши кубинцям більше можливостей для вираження свого розчарування і дозволяючи розповідати про те, що відбувається в країні і під час протестів.

За словами свідків Reuters, в столиці з неділі були регулярні і нетипові відключення мобільного інтернету.

NetBlocks повідомила, що Facebook, WhatsApp, Instagram і Telegram на Кубі були частково відключені в понеділок і вівторок.

«Набір обмежень, які спостерігаються на Кубі, вказує на триваюче переслідування платформ обміну повідомленнями, які використовуються для організації та поширення новин про протести в режимі реального часу, – сказав директор NetBlocks Альп Токер. – Водночас зберігається певний зв'язок, щоб підтримувати подобу нормальності».

Facebook, якій належать Instagram і WhatsApp, заявила, що стурбована обмеженням своїх послуг на Кубі.

«Ми виступаємо проти відключень й інших збоїв в інтернеті, які обмежують дискусії в нашому суспільстві. Ми сподіваємося, що підключення буде відновлено якнайшвидше, щоб кубинці могли спілкуватися з сім'єю і друзями », – сказав Джо Осборн, представник Facebook.

Відповідаючи на питання, чи навмисно уряд обмежує інтернет-з'єднання, міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес сказав на брифінгу, що ситуація «складна». Він сказав, що перебої в подачі електроенергії можуть вплинути на телекомунікаційні послуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті