ОАЕ, першими в Перській затоці, відкрили посольство в Ізраїлі

ОАЕ, першими в Перській затоці, відкрили посольство в Ізраїлі

Сторони обговорили торгові та інвестиційні можливості

ОАЕ, першими в Перській затоці, відкрили посольство в Ізраїлі
фото twitter.com/UAEinIsrael

Об'єднані Арабські Емірати в середу, 14 липня, стали першою країною Перської затоки, яка відкрила посольство в Ізраїлі. Як повідомляє Reuters, посланець ОАЕ привітав торговельні та інвестиційні можливості, які відкриваються в результаті більш тісних зв'язків між країнами, на церемонії підняття прапора, на якій також були присутній президент Ізраїлю.

Об'єднані загальним занепокоєнням з приводу Ірану, ОАЕ і Бахрейн нормалізували відносини з Ізраїлем торік. З того часу, Судан і Марокко також почали налагоджувати з ним зв'язки.

Відкриття посольства ОАЕ відбулось услід було за відкриттям посольства Ізраїлю в ОАЕ минулого місяця.

«Після нормалізації відносин ... ми вперше стали свідками обговорення торгових і інвестиційних можливостей, – сказав посол ОАЕ Мохамед аль-Хаджа, піднявши прапор своєї країни перед будівлею. – Ми підписали важливі угоди в різних областях, включаючи економіку, авіаперельоти, технології і культуру».

Президент Ізраїлю Ісаак Херцог назвав відкриття посольства «важливою віхою на нашому шляху до майбутнього, миру, процвітання і безпеки» для Близького Сходу.

Обсяг двосторонньої торгівлі з моменту нормалізації відносин перевищив $675 млн.

Регіональне зближення засуджується палестинцями, які хочуть, щоб їхні вимоги про державність, вільної від ізраїльської окупації, були розглянуті в першу чергу.

Нагадаємо: у серпні минулого року за посередництва США було досягнуто домовленості про нормалізацію відносин між ОАЕ та Ізраїлем.

У жовтні Бахрейн та Ізраїль офіційно встановили дипломатичні відносини. Пізніше того ж місяця, на той час президент США Дональд Трамп оголосив, що Судан приступить до нормалізації відносин з Ізраїлем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті