Іран за потреби може збагачувати уран до 90% - Рухані

Іран за потреби може збагачувати уран до 90% - Рухані

Президент Ірану додав, що Тегеран не збирається відмовлятися від реактора на важкій воді в Араку

Іран за потреби може збагачувати уран до 90% - Рухані
Хасан Рухані
фото www.flickr.com/photos/152148553@N02/38791775341

Іран заявив в середу, що може збагачувати уран до 90% чистоти, якщо це знадобиться для його ядерних реакторів. Між тим, як повідомляє Reuters, влада країни наголошує, що все ще прагне відновити угоду 2015 року.

«Наша Організація з атомної енергії може збагачувати уран до 20% і 60%. І якщо одного разу для роботи нашого реактора знадобиться уран, збагачений до 90%, ми зможемо його зробити », – заявив президент Хасан Рухані на засіданні кабінету міністрів.

За його словами, Тегеран не збирається відмовлятися і від реактора на важкій воді в Араку.

Видання зазначає, що Рухані, який 5 серпня передасть президентське крісло своєму наступнику Ібрагіму Раїсі, розкритикував вище керівництво Ірану за те, що воно «не дозволило» своєму уряду відновити ядерну угоду під час його перебування при владі.

«Вони позбавили уряду цієї можливості. Ми шкодуємо, що втратили цю можливість», – цитує слова Рухані державне інформаційне агентство IRNA.

Останнє слово за всіма державними питаннями, таким як ядерна політика, залишається за верховним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї, а не президентом.

Як і Хаменеї, Раїсі підтримав непрямі переговори між Тегераном і Вашингтоном, які почалися 9 квітня в Відні з метою повернути заклятих ворогів до повного дотримання угоди. Вашингтон відмовився від угоди три роки тому, і знову ввів жорсткі санкції проти Ірану.

Нагадаємо:раніше цього місяця Іран почав процес виробництва збагаченого металевого урану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті