Європейський центробанк запустив пілотний проект створення цифрового євро

Європейський центробанк запустив пілотний проект створення цифрового євро

Цифровий євро створюється, щоб доповнити звичайні гроші, а не замінити їх

Європейський центробанк запустив пілотний проект створення цифрового євро
www.ecb.europa.eu

Європейський центральний банк (ЄЦБ) вирішив запустити пілотний проект зі створення цифрового євро. Про це повідомляєтьсяна сайті ЄЦБ. Рішення про можливий випуск цифрового євро буде прийнято пізніше, відзначається в релізі, на який посилається Forbes.

«Наша робота спрямована на те, щоб у цифровому столітті громадяни і компанії могли, як і раніше, мати доступ до найбезпечнішої форми грошей – грошей центрального банку», – зазначила глава ЄЦБ Крістін Лагард.

Протягом 24 місяців буде проводитися дослідження цифрового євро, вказано в повідомленні. У цей період розробники планують зосередитися на питанні функціонального дизайну, заснованого на потребах користувачів.

Цифровий євро повинен задовольняти всі потреби європейців, при цьому сприяючи запобіганню незаконній діяльності і не створюючи небажаного впливу на фінансову стабільність і кредитно-грошову політику, йдеться в повідомленні. Цифровий євро створюється, щоб доповнити звичайні гроші, а не замінити їх, підкреслює ЄЦБ.

З дослідженням цифрового євро допоможуть експерименти, які ЄЦБ і банки країн єврозони проводили в останні дев'ять місяців, йдеться в повідомленні. Ці експерименти дозволили припустити, що створення архітектури, що поєднує централізовані і децентралізовані елементи, можливо. Вони також показали, що інфраструктура цифрового євро буде безпечною для екології, зазначає ЄЦБ. Він підкреслює, що енергія, що витрачається валютою, незначна в порівнянні з тією, яка потрібна для видобутку біткойнів.

Цифровий євро дозволить користувачам розплачуватися без використання монет і банкнот. Обговорення цього проекту почалося на тлі того, що запустити свою валюту планувала Facebook, зазначає CNBC. Переговори на цю тему стали вестися активніше в період пандемії, коли більша кількість людей стала купувати товари онлайн, вказує видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло