Рада ухвалила закон про реструктуризацію боргів на ринку газу

Рада ухвалила закон про реструктуризацію боргів на ринку газу

Документ поширюється на відносини із врегулювання заборгованості за спожитий природний газ, послуги його розподілу та транспортування

Рада ухвалила закон про реструктуризацію боргів на ринку газу
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує механізм реструктуризації боргів, які виникли на рахунках теплокомуненерго, газзбутів та облгазів за спожитий газ. Законопроєкт №3508-д підтримали 303 народні депутати. Про це повідомляє «Укрінформ».

Закон визначає організаційні та економічні заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Він поширюється на відносини із врегулювання заборгованості за спожитий природний газ, послуги його розподілу та транспортування.

За документом врегулюванню підлягає заборгованість за газ:

  • постачальників природного газу за договорами купівлі-продажу природного газу для постачання побутовим споживачам;
  • постачальників природного газу та операторів газорозподільних мереж (ГРМ) за договорами про надання послуг з транспортування газу;
  • заборгованість операторів ГРМ, за договорами купівлі-продажу природного газу для виробничо-технологічних і власних потреб, укладеними з НАК «Нафтогаз України».

Крім того, під дію закону потрапляє дебіторська заборгованість побутових споживачів перед постачальниками природного газу в розмірі несплачених обсягів, яка виникла внаслідок приведення об’єму природного газу до стандартних умов. А також заборгованість населення через визнання судами незаконними та нечинними актів Кабінету міністрів про затвердження норм споживання природного газу населенням без лічильників у період з 1 жовтня 2014 року до розрахункової дати – 31 грудня 2020 року.

Взаєморозрахунки будуть проводитися шляхом видатків держбюджету учасниками процедури врегулювання заборгованості. Обсяги заборгованості повинні підтверджуватися висновком суб’єкта аудиторської діяльності.

Нагадаємо: борги на ринку газу перевищили 120 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті