Влада просить жителів Каліфорнії скоротити використання води й електрики

Влада просить жителів Каліфорнії скоротити використання води й електрики

Планові відключення води і світла в «золотому штаті» можуть відновитися

Влада просить жителів Каліфорнії скоротити використання води й електрики
фото DR

Аномальна спека, нові температурні рекорди і сильна засуха змусили владу Каліфорнії звернутися до жителів штату з проханням: економніше витрачати електрику і воду. Поки що це тільки прохання. Але вчені кажуть, що дуже скоро планові відключення води і світла в штаті можуть стати новою реальністю, пише Голос Америки.

Губернатор штату Гевін Ньюсом ввів надзвичайний стан в п'ятдесяти округах Каліфорнії. І попросив жителів регіону в цей гарячий час на 15% скоротити споживання води.

«Сподіваємося, що люди скоротять використання води на 15 відсотків. Це відноситься не тільки до мешканців штату, а й до промисловості і сільського господарства», – звернувся до жителів штату Ньюсом.

Ці обмеження можуть стати і обов'язковими, вважають вчені. Тим більше, що досвід планових відключень води в штаті вже був.

«Подібне вже траплялося в Каліфорнії в 2012-2016 роках під час посухи, коли в штаті було скорочено споживання води в обов'язковому порядку на 25%», – каже професор Каліфорнійського університету Марк Любелл.

Причиною нестачі водних ресурсів в штаті стала спека і як наслідок – посуха. Екстремальні показники, за словами експертів, спостерігаються більше ніж на 80% території штату. У каліфорнійському Національному парку «Долина смерті» температура піднялася до позначки в 53 градуси за Цельсієм.

«Одна з головних причин такої посухи в Каліфорнії – зміна клімату. Аномальна спека, танення снігу в горах, підвищення рівня води в океані теж є ознаками кліматичних змін. Зростає і кількість лісових пожеж», – каже професор Любелл.

Захід США страждає від спеки і лісових пожеж. Горять ліси Невади, Арізони, там при гасінні пожежі загинули двоє рятувальників. Пожежі вирують в Орегоні, де пошкодження електростанцій ще більше посилило і без того важку ситуацію зі світлом в Каліфорнії. Згорілі підстанції постачали електроенергією «золотий штат». В результаті влада вже кілька днів просить каліфорнійців у вечірній час максимально скоротити споживання електроенергії.

Вирує вогняна стихія і в самій Каліфорнії, пожежники поки що не в змозі впорається з вогнем, що охопив сотні квадратних кілометрів. Евакуйовано тисячі осіб, десятки будинків згоріли дотла.

Нагадаємо, вчені з’ясували, що екстремальна спека вдарить швидше і сильніше, ніж передбачалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло