Темпи зростання ВВП Китаю в ІІ кварталі склали 7,9%

Темпи зростання ВВП Китаю в ІІ кварталі склали 7,9%

Економіка Китаю стабільно відновлюється

Темпи зростання ВВП Китаю в ІІ кварталі склали 7,9%
фото pixabay.com

Китай повідомив про зростання ВВП у II кварталі на 7,9% в порівнянні з минулим роком. Про це повідомило в четвер Національне бюро статистики, передає CNBC. Аналітики очікували зростання на 8,1% з квітня по червень.

«В цілому, економіка Китаю, схоже, знаходиться на шляху до відновлення з досяжною метою щорічного зростання в 6%, – говориться в повідомленні Чаопін Чжу, стратега по глобальному ринку в JPMorgan Asset Management. – З усім тим, негативні і структурні ризики внутрішнього попиту викликають занепокоєння».

ВВП в ІІ кварталі виріс на 1,3% в порівнянні з І кварталом, випереджаючи темпи зростання на 0,6% між І кварталом цього року і ІV кварталом 2020 року. Однак останнє квартальне зростання було повільнішим, ніж темпи зростання на 2,6% в ІV кварталі. У І кварталі ВВП зріс на 18,3% в порівнянні зі скороченням рік тому.

За попередніми даними, темпи економічного зростання Китаю в першому півріччі нинішнього року склали 12,7%.

«Економіка Китаю стабільно відновлюється», – йдеться в повідомленні статистичного бюро. Але в ньому вказано, як і раніше існують побоювання щодо глобального поширення пандемії та «незбалансованого» відновлення всередині країни.

Роздрібні продажі виросли на 12,1% в червні в порівнянні з минулим роком, що більше очікуваних аналітиками 11%. Найбільш швидкозростаючою категорією стали напої – на 29,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зростання роздрібних продажів відставало від зростання економіки в цілому і не виправдало очікувань аналітиків за перші два місяці ІІ кварталу.

Промислове виробництво зросло на 8,3%, що перевищує оцінку аналітиків на 7,8%.

Рівень безробіття в червні залишався стабільним і становив 5%, в той час, як безробіття у віковій категорії від 16 до 24 років зросло до 15,4% – так само як в червні 2020 року.

Нагадаємо: наприкінці минулого місяця запаси депозитів в іноземній валюті китайських банків вперше перевищили $1 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті