Суд відхилив апеляцію Німеччини і відмовив «Газпрому» в доступі до більш як 50% потужності OPAL

Суд відхилив апеляцію Німеччини і відмовив «Газпрому» в доступі до більш як 50% потужності OPAL

«Газпром» повідомив, що розчарований рішенням суду

Суд відхилив апеляцію Німеччини і відмовив «Газпрому» в доступі до більш як 50% потужності OPAL
фото Shutterstock

Європейський суд у четвер відхилив апеляцію Німеччини на рішення суду нижчої інстанції, що обмежує доступ російського «Газпрому» до завантаження понад 50% трубопроводу OPAL, який з'єднує газопровід «Північний потік» з Німеччиною, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

«Законність будь-якої дії інститутів ЄС, що підпадає під енергетичну політику Європейського союзу, повинна оцінюватися у світлі принципу енергетичної солідарності», – повідомив Європейський суд, вища інстанція Суду Європейського союзу.

«Газпром» повідомив, що розчарований рішенням суду.

«Суд, на жаль, зберіг режим обмеження використання його потужностей, який триває вже кілька років. Ми уважно стежили за ходом розгляду і розчаровані створенням штучних перешкод для ефективного використання інвестицій у газотранспортну систему Європи», – повідомила прес-служба експортного підрозділу концерну.

Через трубопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів на рік російський газ через трансбалтійський газопровід «Північний потік» доставляється з півночі Німеччини на південь – німецьким і чеським споживачам.

Йдеться про справу C-848/19 P Німеччина проти Польщі.

У 2016 році розташований в Люксембурзі Європейський суд розширив доступ «Газпрому» до Opal, дозволивши завантажувати 90% потужності трубопроводу замість 50%, але у вересні 2019 року скасував своє рішення за позовом Польщі.

Нагадаємо, Євросоюз  змусив «Газпром» піти з Латвії. Поступитися своїми інтересами російська компанія була змушена через вимоги Третього енергопакету ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті