РФ не можна дозволяти використовувати енергетику, як зброю – зустріч Меркель і Байдена

РФ не можна дозволяти використовувати енергетику, як зброю – зустріч Меркель і Байдена

Меркель заявила, що якщо Росія «позбавлятиме Україну права на транзит», вона ризикує зіткнутися з активною протидією з німецької та європейської сторони

РФ не можна дозволяти використовувати енергетику, як зброю – зустріч Меркель і Байдена
фото Shutterstock

В ході зустрічі у Вашингтоні в четвер, 16 липня, президент США Джо Байден і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили питання відносин з Україною і будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

Як повідомляє DW, Сполучені Штати і Німеччина захищатимуть суверенітет і територіальну цілісність України і підтримуватимуть реформи в країні, Джо Байден на пресконференції. Він вказав, що на переговорах з главою німецького уряду висловив свої побоювання з приводу будівництва газопроводу з Росії.

«Мої погляди по «Північному потоку-2» були давно відомі. Добрі друзі можуть розходитися в думці, – наголосив глава Білого дому. – Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб загрожувати сусідам».

Глава Білого дому додав, що сторони обговорюють «практичні заходи» по газопроводу. Байден зазначив, що йому не було сенсу вводити санкції проти «Північного потоку – 2», тому що до моменту його приходу до влади газопровід був завершений на 90%.

Меркель також підкреслила відмінність в підходах щодо газопроводу. Разом з тим, вона вказала на важливість збереження транзиту газу через Україну і після введення «Північного потоку – 2» в експлуатацію.

«Хочу сказати чітко, що наше розуміння було і є: Україна залишається транзитною країною», – наголосила канцлер, зазначивши, що якщо Росія «буде позбавляти Україну права на транзит», то вона ризикує зіткнутися з активною протидією з німецької та європейської сторони. Для цього є різні інструменти впливу, причому з боку не тільки Німеччини, але і Європи, наприклад санкції, підкреслила Меркель. За її словами, «Північний потік – 2» повинен давати додаткову можливість для транспортування газу в Європу, а не замінювати транзит через Україну.

Нагадаємо: днями президент Володимир Зеленський зустрічався з Меркель. Сторони обговорювали: посилення ролі Німеччини в «нормандському форматі»ц і у встановленні миру на Донбасі, будівництво «Північного потоку – 2», участь німецької сторони в саміті «Кримської платформи», а також торгово-економічне співробітництво.

Після зустрічі Зеленський заявив, що Україна й Німеччина мають різні погляди на «Північний потік – 2», проте незабаром Україна отримає пропозицію ФРН щодо безпекових гарантій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті