Лукашенко офіційно дозволив залучати армію до розгону протестів

Лукашенко офіційно дозволив залучати армію до розгону протестів

Самопроголошений лідер також дозволив призупиняти випуск і розповсюдження продукції ЗМІ, обмежувати доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань

Лукашенко офіційно дозволив залучати армію до розгону протестів
Олександр Лукашенко
фото president.gov.by

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав Закон «Про зміну законів з питань захисту суверенітету і конституційного ладу». Як повідомляє пресслужбаЛукашенка, в документі уточнюються деталі щодо оголошення надзвичайного стану в країні.

Підставою для введення надзвичайного стану (крім стихійних лих і катастроф) в Білорусі є наявність заворушень, що супроводжуються насильством або погрозою насильства з боку групи осіб і організацій, в результаті яких виникає небезпека для життя і здоров'я людей, територіальної цілісності і існування держави.

Однак раніше не було визначено, що саме вважається заворушеннями. Тому в підписаному Лукашенком законі конкретизується, що до заворушень відносяться спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, що створюють безпосередню загрозу життю і безпеці громадян.

Новим документом також уточнюється перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень, що застосовуються при введенні надзвичайного стану. Перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень доповнюється призупиненням випуску і розповсюдження продукції ЗМІ (включаючи іноземні), встановленням особливого порядку акредитації журналістів, обмеженням доступу до інтернет-ресурсів і мережевих видань. Відповідно уточнюються і доповнюються повноваження коменданта території, на якій введено надзвичайний стан.

Розширюється коло силових органів, що залучаються до забезпечення режиму надзвичайного стану, за рахунок включення в їх число воєнізованих організацій. Це дозволить максимально ефективно і на повних законних підставах задіяти сили і засоби МНС, Слідчого комітету, Державного комітету судових експертиз та Департаменту фінансових розслідувань. Також до придушення протестів дозволяється залучення Збройних Сил країни. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті