В Білорусі силовики проводять обшуки у незалежних журналістів

В Білорусі силовики проводять обшуки у незалежних журналістів

Під удар цього разу потрапили редакції польського супутникового телеканалу «Белсат» і білоруської служби «Радіо Свобода»

В Білорусі силовики проводять обшуки у незалежних журналістів
фото www.flickr.com/photos/moscow-live/22691087612

У Білорусі з ранку п'ятниці, 16 липня, проходять обшуки у журналістів польського супутникового телеканалу «Белсат» і білоруської служби «Радіо Свобода».

Силовики прийшли з обшуками, зокрема, у квартиру співробітника «Радіо Свобода» Валентина Жданко. Затримано Інесу Студинську, якій в жовтні 2020 року анулювали акредитацію на роботу в Білорусі. В її будинку також відбувся обшук.

Зі співробітників «Белсату» з обшуками прийшли до Ігоря Ілляшова, Гліба Лободенка, Павла Можейка, Віктора Ярошука, Галини Абакунчік, Ганни Галети і Євгена Меркіса. Галету після обшуку затримали за статтею про «масові заворушення» і відправили на допит. Ілляша відвезли в невідомому напрямку, пишуть місцеві ЗМІ. Ілляшова засудили за стрім з акції протесту.

Слідчі дії з ранку також проходять у журналістів в Гомелі, Гродно, Вітебську, зазначає Білоруська служба «Радіо Свободи».

Зазначається, що 14 липня, масові обшуки пройшли у співробітників білоруського правозахисного центру «Весна». Крім того, представники правоохоронних органів прийшли в офіси Білоруської асоціації журналістів, опозиційної партії Білоруський народний фронт, Центру економічних досліджень Beroc, правозахисної організації «Гендерні перспективи», руху «За свободу», Білоруського Гельсінського комітету, Спілки білоруських письменників. Було затримано понад десять осіб.

15 липня слідчі дії проходили в офісах громадського об'єднання «Говори правду», організацій «Громадський форум»і «Товариства білоруської мови».

Видання зазначає, що під час зустрічі Лукашенка з президентом РФ Владіміром Путіним у Санкт-Петербурзі 13 липня білоруський лідер заявив, що в Білорусі «дуже активно почали роботу по всіх НКО, НВО, так званим західним ЗМІ».

«Які тут демократію нам дарували, а фактично насаджували. І не демократію, а ось цей терор», – заявив Лукашенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті