Хорватія спростила в’їзд для туристів з України

Хорватія спростила в’їзд для туристів з України

Задля в’їзду необхідно надати один з документів, що підтверджує, що турист здоровий

Хорватія спростила в’їзд для туристів з України
Фото: Luciann Photography/Pexels

Хорватія спростила умови вʼїзду для українських туристів. Про це повідомляється на сторінці посольства України в Хорватії у фейсбуці.

Зазначається, що подорожуючі з України можуть здійснити поїздку до Хорватії без необхідності доводити або обґрунтовувати свої причини поїздки, якщо вони відповідають епідеміологічним умовам в'їзду в країну та можуть надати один із підтверджуючих документів:

  • документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест (не більше 72 годин від моменту тестування до моменту перетину кордону), або швидкий тест на антиген RAT (не більше 48 годин до моменту перетину кордону);
  • сертифікат про щеплення двома дозами вакцини від коронавірусу Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm або однодозовою Janssen від Johnson & Johnson (не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію та не більше 210 днів тому);
  • медичну довідку про одужання від коронавірусу і отримання однієї дози вакцини протягом шести місяців від зараження COVID-19 (в межах 210 днів до моменту перетину кордону);
  • позитивний результат ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген RAT, що підтверджує одужання людини від коронавірусу (проведений за попередні 180 днів щонайменше за 11 діб від дати прибуття до пункту перетину кордону, або довідка від лікаря про одужання від COVID-19.

Якщо громадянин України не має жодного з цих документів, він може потрапити до Хорватії за умови перебування на самоізоляції – 10 днів або до отримання результатів тестів, зроблених власним коштом на території країни в’їзду. Окрім цього, у прикордонній службі Хорватії рекомендували туристам зареєструвати свій намір про вʼїзд в країну на сайті хорватського МВС – для пришвидшення перетину кордону.

Діти до 12 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками чи опікунами, які мають вказані документи.

Транзитом на території Хорватії можна перебувати до 12 годин, в іншому разі людину автоматично відправлять на самоізоляцію.

Нагадаємо, ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті