Автор книги «Чорний лебідь»: «Біткойну ціна – рівно нуль»

Автор книги «Чорний лебідь»: «Біткойну ціна – рівно нуль»

На його думку, єдина причина високої ціни криптовалюти – це суспільний інтерес до неї

Автор книги «Чорний лебідь»: «Біткойну ціна – рівно нуль»
фото Shutterstock

Відомий інвестор, колишній трейдер опціонів, аналітик і автор бестселлера «Чорний лебідь» про серйозні непередбачувані події, що впливають на ринок, Нассим Ніколас Талеб зайнявся критикою біткойна, пише Investing.com з посиланням на Benzinga.

У недавній статті, яку він опублікував на своєму сайті, Талеб заявив, що біткойни зазнав невдачі і як валюта, і як засіб хеджування, зазначивши, що «у фінансовій історії було не так багато активів настільки ж крихких, як біткойни».

Біткойну ціна «рівно 0», тому що йому, як і іншим криптовалютам, для продовження існування потрібен «постійний інтерес до себе», на відміну від золота та інших дорогоцінних металів, які в основному не вимагають такої підтримки, зазначає аналітик.

Відзначивши той факт, що в березні 2020 року біткойн впав навіть більше, ніж фондовий ринок, а відновився після «масового вливання ліквідності на ринок», Талеб сказав, що вже одне це є «достатнім доказом того, що біткойн не можна використовувати в якості захисту від системного ризику».

Але біткойн реагує не тільки на наявність або нестачу ліквідності, і поки що далеко не ясно, як буде реагувати система блокчейн, якщо в інтернеті відбудеться збій, навіть регіональний, особливо якщо це трапиться під час фінансового колапсу.

Проте Талеб вважає, що потрібно мати хоча б одну валюту поза державним контролем, але такою валютою не може бути біткойн через його надзвичайно високу волатильність. Знайти таку валюту можна, якщо відстежувати зважений кошик товарів і послуг з мінімальною похибкою.

За останню добу біткойн подешевшав на 3,2% і коштує близько $31 800. Криптовалюта впала більш ніж на 48% від свого піку в середині квітня $64 234.

Як повідомлялося, Казахстан увійшов у трійку країн, де найбільше майнерів біткойнів, а частка Китаю стрімко падає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті