Нову злітно-посадкову смугу відкрили в міжнародному аеропорту «Одеса»

Нову злітно-посадкову смугу відкрили в міжнародному аеропорту «Одеса»

Cмугу довжиною 2 800 м та шириною 45 м будували впродовж 31 місяця

Нову злітно-посадкову смугу відкрили в міжнародному аеропорту 	«Одеса»
Фото: odesa.aero

У міжнародному аеропорту «Одеса» відкрили нову злітно-посадкову смугу (ЗПС). Першим літаком, який приземлився на новій ЗПС під час офіційної церемонії відкриття, став внутрішній рейс «Бориспіль-Одеса» авіакомпанії SkyUp Airlines. Про це повідомляє пресслужба аеропорту.

Злітно-посадкову смугу довжиною 2 800 м та шириною 45 м будували впродовж 31 місяця. За цей час спорудили необхідну супутню інфраструктуру: дві рульові доріжки та перон перед новим терміналом, встановили сучасну навігаційну систему посадки, яка дозволить приймати літаки навіть за несприятливої погоди, змонтували чотири телетрапи для посадки та висадки пасажирів напряму до літаків.

Через застосування сучасної технології укладання покриття та використання «важкого» бетону товщиною 40 см міцність та пропускна спроможність смуги зросла майже удвічі. У пресслужбі зауважили, що таку технологію використали вперше у Східній Європі.

«Сьогоднішня подія – один із етапів комплексного підходу до розбудови аеропортів в українських містах. У червні ми успішно запустили регулярні рейси до Кривого Рогу, Чернівців та Ужгорода. Повітряні судна заповнені, люди літають. Паралельно цьогоріч стартує реконструкція в аеропортах Житомира, Кривого Рогу, Ужгорода, Вінниці, Чернівців, Рівного, Полтави, Дніпра, Херсона та інших міст. Нова злітно-посадкова смуга в Одесі збудована у межах програми Президента України «Велике Будівництво"», – прокоментував відкриття нової злітно-посадкової смуги у Одеському аеропорту заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко на своїй сторінці у Facebook.

І додав, що це – перша злітно-посадкова смуга, яка була збудована в Україні з 2012 року. «Впевнено працюємо над тим, щоб зшити українські міста між собою не тільки хорошими дорогами, а й регулярним авіасполученням», – підкреслив Кирило Тимошенко.

Директор аеропорту Володимир Семенченко, презентуючи на церемонії відкриття концепцію розвитку аеропорту, зазначив, що нова ЗПС сприятиме збільшенню туристичної привабливості міста та регіону в цілому.

«Після різкого падіння пасажиропотоку минулого року ми очікуємо перевезти у 2021 році 1,45 млн пасажирів, а відповідно до наших прогнозів вже у 2026 році досягти пасажиропотоку в 4 млн», – зазначив Семенченко.

Зазначається, що в перспективі після подовження смуги з 2 800 м до 3 200 м аеропорт зможе обслуговувати літаки класу E. Відтак, «Одеса» зможе приймати повітряні судна, які здійснюють рейси великої дальності та збільшить пасажиропотік.

Нагадаємо: аеропорт «Житомир» відкривають для міжнародних рейсів. Він працюватиме цілодобово.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті