В Амстердамі відкрили перший у світі сталевий міст, надрукований на 3D-принтері

В Амстердамі відкрили перший у світі сталевий міст, надрукований на 3D-принтері

Він буде замінювати звичайний міст протягом двох років

В Амстердамі відкрили перший у світі сталевий міст, надрукований на 3D-принтері
Фото MX3D

В Амстердамі відкрили сталевий міст, надрукований на 3D-принтері. Міст відкрили на каналі Аудезейтс Ахтербургвал. У церемонії взяла участь королева Нідерландів Максима, пише TJournal.

Надрукований на 3D-принтері міст на два роки замінить звичну конструкцію, яку відправили на реставрацію, повідомив Університет Твенте.

Новий міст з'явився завдяки компанії MX3D, розробнику програмного забезпечення Autodesk, сталеливарному гігантові Arcelotittal, інженерам Arup і Університету Твенте.

Міст оснащений інтелектуальними датчиками, за допомогою яких будуть відстежувати стан об’єкта в реальному часі, включаючи моделювання з різними умовами і навантаженнями. Маючи ці дані, влада зможе вимірювати транспортні потоки через міст і рівень завантаженості в цьому районі.

Міст друкували півроку, нашаровуючи метал шар за шаром. Потім інженери приступили до міцності випробувань і виготовлення берегових опор і декоративних елементів.

Конструкція складається з чотирьох основних частин і стількох же кутових завитків, які вручну приварили один до одного. Його довжина – 12,2 метра, ширина – 6,3 метрів, а вага – 6 тонн. Футуристичний дизайн розробила студія Joris Laarman Lab.

У світі вже є мости, надруковані на 3D-принтері, але з інших матеріалів. Наприклад, в 2019 році в Шанхаї відкрився найдовший надрукований пластиковий міст, а перший в світі міст, надрукований повністю з цементу, з'явився в Мадриді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті