Чому попри успішний політ в космос акції Virgin Galactic стрімко падають – пояснення експертів

Чому попри успішний політ в космос акції Virgin Galactic стрімко падають – пояснення експертів

Досі невідомо, скільки в майбутньому будуть коштувати квитки для туристів і коли відновляться продажі

Чому попри успішний політ в космос акції Virgin Galactic стрімко падають – пояснення експертів
фото DR

Після успішного польоту Річарда Бренсона в космос минув майже тиждень, і ажіотаж серед інвесторів за цей час помітно спав. Тепер Virgin Galactic треба вирішити не менш важливу задачу – переконати інвесторів у перспективності її плану стати першопрохідцем в сфері космічного туризму, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Перший політ VSS Unity з пасажирами, серед яких був і сам засновник компанії, пройшов 11 липня. З того дня акції Virgin Galactic щодня падали, і минулий тиждень став найгіршим для них. Загалом за п'ять днів папери подешевшали на 39%.

Хоча успішний запуск і став хорошим маркетинговим ходом для компанії, що має амбіції в сфері космічного туризму, на Уолл-стріт ентузіазм швидко згас, пише Bloomberg.

Virgin Galactic останнім часом набрала близько 600 твердих заявок від охочих побувати в космосі за $200-250 тисяч з людини. Але незрозумілим залишається питання, скільки часу знадобиться компанії, щоб розробити життєздатну бізнес-модель, в якій багато що залежить від кількості охочих заплатити чверть мільйона доларів за подорож у космос.

«Тепер, коли Virgin довела, що вона може зробити те, що задумала, частина спекулятивного блиску зійшла нанівець», – сказав виданню аналітик інвестиційно-дослідницької компанії ValueLine Маріо Ферро.

Головною причиною падіння стали плани Virgin Galactic залучити додаткове фінансування через розміщення нових акцій на суму до $500 млн. І хоча це трохи розмиє частку нинішніх акціонерів, інвесторів бентежить, що компанія робить це не вперше за останній рік. У минулому році Virgin Galactic також продала акції на суму понад $450 млн. При цьому компанія поки що не отримала ніякого прибутку.

Інвестори також були розчаровані тим, що компанія не зробила ніяких заяв про подальші плани після польоту її засновника. Зокрема, досі невідомо, скільки в майбутньому будуть коштувати квитки для туристів і коли відновляться продажі.

«Безумовно, інвестори були розчаровані тим, що не було зроблено ніяких істотних заяв, що стосуються майбутніх доходів або можливостей, щоб підтримати історію зростання», – сказав виданню аналітик Canaccord Genuity Кен Херберт.

Представники Virgin Galactic відмовилися коментувати різке падіння вартості акцій на цьому тижні. Однак, як зазначає Bloomberg, різкі злети і падіння – звичайне явище для акцій компанії.

Привабливість футуристичного бізнес-плану в поєднанні з харизмою Бренсона забезпечили Virgin Galactic надійну базу шанувальників серед роздрібних інвесторів. Акції компанії виросли більш ніж на 150% з жовтня 2019 року. Разом з тим, через велику частку роздрібних інвесторів, як правило, спостерігається висока волатильність.

Нове розміщення акцій, швидше за все, призведе до ще більших коливань, оскільки Virgin Galactic продає папери безпосередньо роздрібним інвесторам.

Загалом 23% акцій Virgin Galactic знаходяться у власності інституційних акціонерів. Цей показник значно нижче, ніж у інших великих компаній. Для порівняння: інституційні інвестори тримають 57% акцій Tesla, 63% акцій Amazon і 79% акцій Walmart.

«З часом компанії дійсно потрібно знайти спосіб залучити більше інституційних інвесторів і довгострокових грошей», – вважає аналітик Canaccord Genuity.

Virgin Galactic має намір добитися показника в 400 польотів на рік з кількох космодромів, які вона планує побудувати. Очікується, що щорічний дохід з кожного з них становитиме $1 млрд.

Нагадаємо, Річард Бренсон розігрує два безкоштовних квитки в космос.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті