Євросоюз і США звинуватили Китай у кібератаці через Microsoft Exchange

Євросоюз і США звинуватили Китай у кібератаці через Microsoft Exchange

У США вважають, що до цього причетний уряд Китаю

Євросоюз і США звинуватили Китай у кібератаці через Microsoft Exchange
фото DR

Кібератака на країни Євросоюзу була здійснена з території Китаю. Хакери використали баг у програмному забезпеченні Exchange Server американської корпорації Microsoft. Це поставило під загрозу тисячі комп'ютерів, в тому числі в європейських країнах та інститутах ЄС, пише Коммерсант.

 У зв'язку з цим ЄС закликає Китай вжити заходів проти кібератак, йдеться в заявіверховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Влада США заявила, що за кібератаками через Exchange Server стоять зловмисники, пов'язані з Міністерством держбезпеки Китаю.

«Євросоюз і держави-члени ЄС рішуче засуджують шкідливу кібердеятельность, яка суперечить нормам відповідальної поведінки держав, схваленим усіма членами ООН. Продовжуємо закликати уряд Китаю слідувати цим нормам і не дозволяти використовувати свою територію для таких кібератак, вживати необхідних заходів для виявлення, розслідування і реагування на цю ситуацію», – заявив Боррель.

Використання сервера Microsoft Exchange хакерами призвело до ризиків для безпеки і значних економічних втрат для державних установ і приватних компаній, йдеться в заяві.

Жозеп Боррель також повідомив про виявлення кібератак груп Advanced Persistent Threat 40 і Advanced Persistent Threat 31 з території Китаю на державні установи і політичні організації в ЄС. Цілями атак були крадіжка інтелектуальної власності і шпигунство.

Влада США разом з союзниками і партнерами «із високим ступенем впевненості» готові офіційно приписати зловмисне використання вразливостей в Microsoft Exchange хакерам, пов'язаним з Міністерством державної безпеки КНР, заявилапредставник адміністрації США високого рангу на брифінгу, текст якого є на сайті Білого дому.

За її словами, міністерство КНР свідомо використовує кіберзлочинців-контрактників для проведення несанкціонованих кібероперацій по всьому світу для отримання особистої вигоди.

«Все заради фінансової вигоди пов'язаних з урядом КНР кібероператорів», – заявила вона

На початку березня компанія Microsoft повідомила, що нова група китайських хакерів намагається викрасти інформацію американських компаній, використовуючи вразливості в захисті сервера Microsoft Exchange. За даними ESET, хакерська активність була виявлена щодо понад 5000 поштових серверів, що належать різним компаніям і держустановам більш ніж у 115 країнах світу. Microsoft рекомендувала оновити Exchange Server або запустити спеціальну програму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті