В Англії зняли антиковідні обмеження попри високий ріст нових захворювань

В Англії зняли антиковідні обмеження попри високий ріст нових захворювань

Прем’єр-міністр підтримав зняття обмежень, хоча в країні спостерігається щодня до 50 000 нових заражень

В Англії зняли антиковідні обмеження попри високий ріст нових захворювань
фото Shutterstock

У Англії зняли обмеження, запроваджені з метою боротьби з поширенням коронавірусу, пише Deutsche Welle.

З понеділка, 19 липня, в країні не діють, серед іншого, правило триматися на відстані від інших людей в закритих приміщеннях і рекомендація працювати з дому. Скасовано обмеження на максимальну кількість відвідувачів різноманітних розважальних закладів. А необхідність носити захисні маски збережеться лише в громадському транспорті Лондона.

Залишилася в силі вимога піти в карантин при виявленні інфекції серед осіб, з якими у людини були безпосередні контакти.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон виступив за зняття обмежень, названих в ЗМІ «днем свободи». При цьому Джонсон закликав співвітчизників залишатися розсудливими і зробити щеплення від COVID-19. Сам прем'єр перебуває на карантині після контакту з інфікованою особою.

Рішення британської влади викликало невдоволення опозиції. Джонатан Ешворт, експерт Лейбористської партії з питань охорони здоров'я, назвав позицію офіційного Лондона «легковажною». З особливо гострою критикою лейбористи обрушилися на скасування масочного режиму.

У той же час вчені стурбовані динамікою поширення інфекції в королівстві. В останні дні добовий приріст заражень в Великобританії складає близько 50 000 випадків. Більше заражень в добу реєструють лише в Індонезії та США.

Якщо поширення «дельта»-варіанту вірусу вийде з-під контролю, країна може зіткнутися зі 100 000  заражень на добу і необхідністю щодня класти в лікарні по 2000 чоловік з підтвердженим діагнозом COVID-19, вважає професор Імперського коледжу Лондона Ніл Фергюсон.

Уельс і Шотландія має право встановлювати власну політику в галузі охорони здоров'я. Їх уряди вже заявили, що залишать в силі ряд обмежень, включаючи масковий режим.

Загалом у 67-мільйонному Сполученому Королівстві вірус виявлено в 5,43 млн осіб, близько 129 000  хворих померли, а 4,39 млн одужали.

Як повідомлялося, більшість британців виступили проти зняття протиепідемічних обмежень. 66% опитаних вважають, що більша частина або навіть всі обмеження мають бути збережені.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті