Виробник електропікапів Rivian вдруге переніс поставки перших машин через нестачу чипів
Однак компанія збирається випустити свій електропікап першою з-поміж інших автовиробників

Виробник електропікапів Rivian переніс поставки свого першого електричного пікапа R1T і позашляховика R1S через «наслідки пандемії» і світову нестачу напівпровідникових чипів, повідомляє TechCrunchз посиланням на лист компанії.
Поставки R1T почнуться у вересні 2021 року, а R1S – «найближчим часом». На початку 2021 року Rivian вже переносила поставки R1T з червня на липень, пише vc.ru.
Rivian хоче стати першою компанією, яка випустить електричний пікап. Ford планує випустити електропікап F-150 Lightning навесні 2022 року, Hummer – наприкінці 2021 року.
Гендиректор компанії Роберт Скаріндж повідомив, що компанія «вже зібрала сотні машин і випробувала їх у різних умовах».
У листі Скаріндж також повідомив, що в Rivian працюють вже 7000 співробітників. На заводі – дві лінії. Перша для автомобілів R1, друга – для комерційних фургонів.
Інші автовиробники теж уповільнюють виробництва через брак чіпів. Наприклад, GM збирає позашляховики без функції зарядки бездротових телефонів, повідомляє TechCrunch.
У 2019 році Rivian почала розробку електрофургонів для Amazon. Компанія замовила 100 000 таких фургонів, поставки планували почати в 2021 році. Тестування електричних фургонів пройшло в Лос-Анджелесі і Сан-Франциско.
У грудні 2019 року компанія залучила $1,3 млрд від Amazon, Ford та інших. За даними CrunchBase, з моменту заснування Rivian залучила $8,2 млрд. У лютому 2021 року Rivan почала готуватися до IPO з оцінкою в $50 млрд, повідомляли джерела Bloomberg.
У квітні 2021 року найбільші виробники чипів заявили, що дефіцит збережеться до 2022 року.
Тим часом стало відомо, що до кінця року в США з'явиться 10 нових моделей електромобілів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].