Чехія веде переговори з інвесторами про будівництво двох заводів з виробництва акумуляторів

Чехія веде переговори з інвесторами про будівництво двох заводів з виробництва акумуляторів

Однією із зацікавлених сторін є німецький автоконцерн Volkswagen

Чехія веде переговори з інвесторами про будівництво двох заводів з виробництва акумуляторів
фото www.flickr.com/photos/fkls/49166119867

Чеська Республіка веде переговори з двома потенційними інвесторами, включаючи Volkswagen Group, про будівництво заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів. Як повідомляє Reuters, міністр промисловості Карел Гавлічек вказав, що уряд готовий запропонувати мільярди крон пільг.

Як потенційне місце будівництво заводу з виробництва акумуляторів VW розглядає промислові потужності автомобільного бренду Skoda, який входить до складу Volkswagen Group.

За словами чеського міністра, уряд також веде переговори з іншою зацікавленою стороною, але поки відмовився повідомити подробиці.

«Ми ведемо переговори з двома великими партнерами, спілкування йде досить інтенсивно», – сказав Гавлічек.

За його словами, мета Чехії – побудувати на своїй території акумуляторний завод, і цілком можливо, що переговори призведуть до будівництва двох таких об'єктів.

«Це коштуватиме мільярди крон – це свого роду пакет з прямою і непрямою підтримкою, інфраструктурою, місцем розташування, але також, наприклад, з поставкою зеленої енергії», – додав Гавлічек.

З огляду на зростання популярності електромобілів країни ЄС борються за залучення інвесторів за допомогою щедрих державних стимулів. Що стосується Центральної Європи, де автомобільний сектор є основним двигуном економічного зростання, Volkswagen заявив, що Чеська Республіка, Польща чи Словаччина можуть стати країнами для виробництва акумуляторів.

Словаччина, сусід Чехії, також сподівається, що Volkswagen обере її як будівельний майданчик для одного з шести запланованих європейських заводів групи. Однак це питання повністю залежить від керівництва Volkswagen і словацький уряд не має ніякого впливу на це питання, заявив в березні міністр економіки Словаччини Річард Сулик.

Нагадаємо: минулого місяця VW розповів, коли переведе усі свої 118 заводів на випуск електрокарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті