Volkswagen розпланував, коли переведе всі свої 118 заводів на виробництво електромобілів

Volkswagen розпланував, коли переведе всі свої 118 заводів на виробництво електромобілів

Найшвидше цей процес буде рухатися в Європі

Volkswagen розпланував, коли переведе всі свої 118 заводів на виробництво електромобілів
фото DR

Німецький концерн Volkswagen AG вперше оприлюднив орієнтовний план відмови бренду легкових машин VW від випуску автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) і переведення своїх 118 заводів по всьому світу на виробництво виключно електромобілів. Так, швидше за все, процес піде в Європі, передає Deutsche Welle, на яку посилається FinMarket.

«У Європі ми припинимо робити бізнес на автомобілях з ДВЗ між 2033-м і 2035-м роками, в США і Китаї дещо пізніше. У Південній Америці і Африці через відсутні там поки що політичні й інфраструктурні умови це станеться значно пізніше», – заявив в інтерв'ю газеті Munchner Merkur член правління і директор зі збуту бренду легкових машин Volkswagen PKW Клаус Цельмер.

Оскільки цей підрозділ концерну випускає автомобілі для глобального масового сегмента, йому «доведеться пристосовуватися до різних темпів трансформації в окремих регіонах», вказав топ-менеджер. Так, в Норвегії вже дуже скоро буде дозволено продаж автомобілів тільки на електричній тязі. Однак є, наприклад, і такі ринки, на яких широке впровадження електромобілів з екологічної точки зору поки що не має сенсу, оскільки електроенергія ще тривалий час буде вироблятися там переважно на вугільних електростанціях, зазначив Цельмер.

Тому, підкреслив він, бренд Volkswagen, з одного боку, має намір послідовно реалізовувати свій «дуже амбітний план» переходу на електромобілі (в тому числі, до речі, і при виробництві вантажівок і автобусів), але при цьому, з іншого боку, буде враховувати потреби своїх клієнтів.

У той же час Цельмер підкреслив, що «в Європі ми до 2030 року збільшимо частку автомобілів на електричній тязі в загальному обсязі збуту до 70%».

22 червня план відмови від випуску автомобілів з ДВЗ оприлюднив інший бренд концерну Volkswagen – його дочірня компанія Audi, яка обслуговує преміум-сегмент світового автомобільного ринку.

Нагадаємо, Mitsubishi випустить електрокар вартістю близько $18 000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті