Онлайн-сервіс автоматичної оцінки об'єктів нерухомості ФДМ буде підлаштовуватися під нові дані – голова ФДМУ

Онлайн-сервіс автоматичної оцінки об'єктів нерухомості ФДМ буде підлаштовуватися під нові дані – голова ФДМУ

Сенниченко заявив, що якість сервісу зросте зі збільшенням обсягів інформації

Онлайн-сервіс автоматичної оцінки об'єктів нерухомості ФДМ буде підлаштовуватися під нові дані – голова ФДМУ
Фото: Брессонова Ані/УНІАН

Онлайн-сервіс автоматичної оцінки об'єктів нерухомості, запущений Фондом держмайна України (ФДМУ) 29 червня цього року, буде підлаштовуватися під нові дані що надходять про реальні угоди і якість сервісу зростатиме. Про це повідомив голова Фонду Дмитро Сенниченко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Звичайно, (система) буде підлаштовуватися, це Big Data», – сказав Сенниченко.

Коментуючи претензії учасників ринку, щодо можливого завищення ціни через облік в базі таких джерел, як ЛУН та ОЛХ, Сенниченко зазначив, що у Фонді розуміють, що ці джерела дають ціни пропозиції.
Однак, підкреслив голова відомства, їх дані компенсуються даними про раніше зареєстровані угоди, де значна ймовірність заниження цін.

«Нотаріуси будуть вносити по новому процесу реальні угоди (в базу). Після цього буде можливість корегувати важливість того чи іншого параметра: що приймати більше до уваги, щоб досягати цієї середньозваженої ціни», – сказав Сеннніченко.

Він нагадав, що оціночна вартість може відхилятися від середньозваженої в різні боки на 25%.

Нагадаємо, Фонд держмайна з 29 червня запустив у дослідну експлуатацію Сервіс автоматичної оцінки об'єктів нерухомості. За цей час ним скористалися понад 80 000 фізичних та юридичних осіб, які отримали е-довідки. Так, оцінщики сформували більш як 40 000 звітів з оцінки; нотаріуси 24 495 разів використали сервіс для перевірки е-довідок та звітів.

Робота сервісу викликала неабиякий  резонанс серед спільноти оцінщиків будівельної галузі. З одного боку, сервіс безкоштовний, що дозволяє користувачам заощаджувати на оціночних послугах. А з іншого – алгоритм сервісу зводить цю економію нанівець.

Mind з’ясовував, які недоліки має ініціатива фонду та до яких наслідків це може призвести.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті