В Японії встановлено світовий рекорд зі швидкості інтернету

В Японії встановлено світовий рекорд зі швидкості інтернету

Японські вчені добилися швидкості передачі даних в інтернеті в 319 Тбіт/с - на існуючій оптоволоконній структурі

В Японії встановлено світовий рекорд зі швидкості інтернету
фото Shutterstock

Група вчених та інженерів Національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій (НІІКТ) Японії  в лабораторних умовах змогла добитися швидкості передачі даних в 319 Тбіт/с, тим самим встановивши новий світовий рекорд. Доповідь команди була представлена на Міжнародній конференції з оптоволоконного зв'язку в червні 2021 року, пише РБК.

Рекорд заснований на спільній роботі НІІКТ і британських дослідників, в результаті якої в минулому році був встановлений попередній максимальний результат передачі даних, що склав 179 Тбіт/с.

Для експерименту було обрано оптичний кабель довжиною більше 3000 метрів, а щоб зменшити спотворення сигналу на великих відстанях, інженери використовували оптичне волокно, яке було оснащено чотирма сердечниками замість одного.

При передачі даних також використовується лазер, який розділяє сигнали на 552 канали на кількох довжинах хвиль, і відправляє їх по чотирьох жилах оптичного волокна.

З інтервалом в 70 км підсилювачі з рідкоземельних елементів (тулія і ербію) підвищують потужність сигналу по оптоволокну з метою мінімізувати спотворення при передачі даних на великих відстанях.

Рекордна швидкість 319 Тбіт/с була досягнута на 552 каналах з максимальною довжиною хвилі.

Команда планує продовжити роботу над своєю системою передачі даних на великі відстані, щоб спробувати збільшити пропускну здатність, а також розширити діапазон передачі.

Швидкість передачі даних в 319 Тбіт/с, встановлена командою НІІКТ, дивує не тільки тим, що це новий рекорд. Вченим вдалося добитися таких приголомшливих результатів з уже існуючою інфраструктурою, а значить, при її невеликій модернізації подібна швидкість інтернету може стати реальністю не тільки в лабораторних умовах, зазначає видання.

Нагадаємо, США збудують у Британії гігантський космічний радар, який виявлятиме небезпеку з Росії та Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті