Спека сприяє зростанню цін на електроенергію в Європі

Спека сприяє зростанню цін на електроенергію в Європі

Ціни на електроенергію в Іспанії зросли до рекорду через попит на охолодження, в Британії – ростуть п’ятий день поспіль

Спека сприяє зростанню цін на електроенергію в Європі
фото pixabay.com

Літня спека призвела до зростання цін на електроенергію по всій Європі, пише Bloomberg.

Екстремальні температури підвищують попит на охолодження в той час, коли споживання вже росте на тлі виходу світу з глобальної пандемії.

Ціна на електроенергію в сегменті «на добу вперед» іспанської енергетичної біржі досягла нового рекордного рівня, в той час, як значення в Великобританії показують зростання на п'ятий день поспіль. Ціни в Німеччині виросли удвічі в порівнянні із середнім сезонним значенням за останні п'ять років.

«Підвищений попит на охолодження веде до підвищення цін в більшій частині Європи», – сказав Ханс ван Кліфф, старший економіст по енергетиці ABN Amro Bank NV.

За даними метеорологічної компанії Maxar Technologies, більшу частину цього тижня в Західній Європі температури будуть вище норми. У Великобританії Метеорологічне бюро випустило перше попередження про екстремальну спеку, яка, ймовірно, досягне 33 градусів за Цельсієм в західній частині країни.

Ціна на електроенергію в Іспанії зросла на 4,7% до 106,57 євро за мегават-годину. У Великобританії зростання досягло 3,9%, при цьому ціна на енергоносії склала 98,47 фунтів за мегават-годину. Ціна на електроенергію в Німеччині зросла на 1,9% до 89,99 євро після на початку цього місяця.

Нагадаємо: раніше цього місяця керівництво Євросоюзу представило всеосяжний екологічний план EU Green Deal, що передбачає зниження викидів на 55% до 2030 року (порівняно з 1990-м). План ще буде обговорюватися і змінюватися, однак він докорінно змінить всі галузі економіки від авіаперевезень до будівництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті