Франція відкидає пропозицію ЄС про створення нового вуглецевого ринку

Франція відкидає пропозицію ЄС про створення нового вуглецевого ринку

Новий вуглецевий ринок - ключова частина плану ЄС по боротьбі зі зміною клімату

Франція відкидає пропозицію ЄС про створення нового вуглецевого ринку
фото pixabay.com

Франція виступає проти пропозиції Європейського Союзу про запуск нового вуглецевого ринку для опалення та дорожнього транспорту. Як повідомляє Bloomberg, цей пункт, який турбує також й інші країни блоку, найбільш суперечливою частиною нового кліматичного плану.

Агентство зазначає, що через кілька днів після того, як був оголошений амбітний план ЄС по боротьбі зі зміною клімату, Франція почала залаштункове лобіювання з метою пом'якшити або відкласти новий вуглецевий ринок, що є центральним елементом пропозиції блоку.

За словами європейських дипломатів, знайомих з ходом переговорів, низка країн, в тому числі Нідерланди і Угорщина, також стурбовані його соціальними наслідками.

Нагадаємо: раніше цього місяця керівництво Євросоюзу представило всеосяжний екологічний план EU Green Deal, що передбачає зниження викидів на 55% до 2030 року (порівняно з 1990-м). План ще буде обговорюватися і змінюватися, однак він докорінно змінить всі галузі економіки від авіаперевезень до будівництва.

План включає:

  • Прикордонний вуглецевий податок на імпорт в країни ЄС, на першому етапі зачіпає сталь, цемент, алюміній, добрива та електроенергію.
  • Перехід з 2035 року на виробництво тільки автомобілів з нульовим викидом, тобто фактична заборона на нові автомобілі на бензині і дизпаливі (але не на водні).
  • Створення мільйона зарядних станцій для електромобілів до 2025 року, 3 млн до 2030 року.
  • Повну компенсацію вуглецевого сліду авіакомпаніями, а також зобов'язання використовувати мінімальну частку «низьковуглецевих» синтетичних палив на рейсах, що вилітають з аеропортів ЄС.
  • Повне скасування податкових субсидій на палива з викопних джерел (зараз в ЄС переважно субсидується саме авіакеросин).
  • Компенсацію вуглецевого сліду морських і автомобільних перевезень, а також комунального теплопостачання, в межах окремого сегмента вуглецевого ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті