Видатки держбюджету не виконані на понад 44 млрд грн у першому півріччі

Видатки держбюджету не виконані на понад 44 млрд грн у першому півріччі

Менші від запланованих видатки МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики та Мінагрополітики

Видатки держбюджету не виконані на понад 44 млрд грн у першому півріччі
Фото: УНІАН

Видатки загального фонду держбюджету менші від запланованих на 44,3 млрд грн або 7,3% у першому півріччі 2021 року. Зокрема, не виконаний план за програмами Міністерства охорони здоров'я (МОЗ), Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики та Міністерства агрополітики. Про це заявив голова Рахункової палати (РП) Валерій Пацкан, передає пресслужба відомства.

Пацкан зауважив, що план видатків МОЗ не виконаний на 10% або 8,4 млрд грн, з яких 3,4 млрд грн − на реалізацію програм держгарантій медичного обслуговування населення та 1,4 млрд грн − на проведення вакцинації.

Менше плану також видатки Міноборони − на 7,9% або 4,3 млрд грн, зокрема 1,9 млрд грн − на забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни та 1,8 млрд грн – на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

План видатків Мінсоцполітики не виконаний на 1,9% або 3,3 млрд грн, з яких 1,6 млрд грн − на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення.

Мінагрополітики не виконало план на 51% або 1,1 млрд грн: майже 816 млн грн − на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників.

Видатки держбюджету не виконані на понад 44 млрд грн у першому півріччі
Фото: rp.gov.ua

«Водночас спостерігається позитивна тенденція з виконанням плану доходів за перше півріччя. За цей час він перевиконаний майже на 5% − 23,7 млрд грн. Найбільше перевиконано план ПДВ із урахуванням бюджетного відшкодування, − на 12,7 млрд грн; податку на прибуток підприємств − на 8,2 млрд грн; акцизу із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – на 4,4 млрд грн», − зазначив Пацкан.

При цьому, на 3 млрд грн не виконаний план акцизного податку із вироблених в Україні підакцизних товарів; на 0,4 млрд грн − податку та збору на доходи фізосіб.

«Не виконується і план державних запозичень – за перше півріччя до загального фонду державного бюджету отримано на 78,7 млрд грн менше плану − 260 млрд грн. Державних зовнішніх запозичень – на 63% менше плану, тоді як від розміщення облігацій внутрішніх державних позик надійшли всі 100% плану − 213 млрд грн», − додав очільник РП.

Він також зауважив, що від приватизації державного майна надійшло 1 млрд грн, що менше плану на 8,4 млрд грн (89%).

Нагадаємо: держбюджет за перше півріччя отримав 583 млрд грн, що на 35 млрд грн більше за план та на 63 млрд грн перевищує показник першої половини минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті