Volvo купує у Geely частку в усіх їх спільних підприємствах в Китаї

Volvo купує у Geely частку в усіх їх спільних підприємствах в Китаї

Шведська компанія повністю контролюватиме випуск і продаж машин на місцевому ринку

Volvo купує у Geely частку в усіх їх спільних підприємствах в Китаї
фото unsplash.com

Шведська автомобільна група Volvo Cars оголосила про досягнення угоди про покупку акцій своєї материнської компанії Zhejiang Geely Holding Group в їх спільних підприємствах в Китаї. Із заявиавтовиробника слідує, що Volvo Cars підписала угоду зі своїм материнським холдингом про придбання частки в спільних підприємствах в Ченду і Дацині і науково-дослідному центрі в Шанхаї.

Таким чином, європейський виробник стане абсолютним власником заводів і комерційного бізнесу компанії. Фінансові умови угоди не розголошуються.

Компанія заявила, що цей крок ще більше зміцнить позиції Volvo на її найбільшому ринку.

Як повідомляє Automotive News Europe, аналітик Handelsbanken Capital Markets Хампус Енгелау зазначив, що отримання повного контролю над спільними підприємствами в Китаї може полегшити заявку Volvo на первинне публічне розміщення акцій (IPO).

«Чим ясніше структура власності і чим ясніше зацікавлені сторони компанії, тим легше інвесторам судити про те, у що вони вкладають кошти», – пояснив він.

У травні Volvo заявила, що розглядає можливість IPO на фондовій біржі Nasdaq в Стокгольмі після того, як Geely відмовилася від планів зі злиття в лютому.

Оцінка Volvo коливається від $8,1 до $11,6 млрд.

Перехід контролю відбуватиметься поетапно: він почнеться у 2022 році і завершиться, імовірно, у 2023.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті