Поліція Київської області купила гектар землі поблизу столиці за 2 000 грн – ЗМІ

Поліція Київської області купила гектар землі поблизу столиці за 2 000 грн – ЗМІ

Приблизна вартість такої ділянки становить 2,5 млн грн

Поліція Київської області купила гектар землі поблизу столиці за 2 000 грн – ЗМІ
фото: slidstvo.info

На початку липня поліція Київської області купила гектар землі у місті Буча разом з триповерховою будівлею поблизу столиці за 2 000 грн. Приблизна вартість такої ділянки становить 2,5 млн грн. Про це повідомляє «Слідство. Інфо».

Видання підкреслює, що раніше поліція розслідувала законність будівництва на цій ділянці та й взагалі законність отримання землі у власність. Зазначається, що поліція зібрала докази, які підтверджували ймовірний злочин, але так і не довела справу до кінця і закрила її.

Згідно з ухвалою Ірпінського міського суду від 4 червня 2020 року, капітальне будівництво на цій ділянці здійснювалося «з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства». Крім цього, правоохоронці припускали, що земельну ділянку, на якій здійснювалося будівництво, могло бути отримано у власність незаконно. В межах цієї кримінальної справи суд арештував згадану ділянку.

Утім, слідчі так і не змогли довести цю справу до кінця. Рік тому Ірпінський міський суд закрив кримінальне провадження через закінчення строків досудового розслідування. Зрештою, арешт з ділянки зняли, а менше ніж через рік після цього її разом з недобудом за 2 000 гривень купили поліцейські.

На запит «Слідство. Інфо» у поліції Київської області повідомили, що на згаданій землі мають намір збудувати кінологічний центр – місце для дресирування собак. Імовірно, майбутнім кінологічним центром стане саме триповерховий недобуд.

Видання, з посиланням на отриманий з власних джерел договір купівлі-продажу, повідомляє, що угоду з придбання гектару землі та незавершеного будівництва готовністю 30%, підписав особисто начальник управління поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Поліція Київської області купила гектар землі поблизу столиці за 2 000 грн – ЗМІ
фото: slidstvo.info

Зазначається, що в угоді вказують, що балансова вартість землі та недобуду складає 800 000 гривень.
Керівник громадської організації «Всеукраїнська асоціація фахівців оцінки» Степан Максимов на запит «Слідства.Інфо» повідомив, що оціночна вартість цієї ділянки становить 2,5 млн грн. У поліції на запит «Слідства.Інфо» відповіли, що 2 000 гривень – це договірна ціна.

Продавцем нерухомості виступила фірма «Фреш ЛТД». Саме вона, як свідчать судові ухвали, нібито здійснювала незаконне будівництво на цій землі раніше. Видання виявило, що ця фірма в останні роки фігурувала у цілій низці кримінальних справ, зокрема, щодо шахрайства, ухилення від сплати податків та самоправства.

Власником компанії є син ірпінського забудовника Валерія Пєшого. Останній колись очолював відділ земельних ресурсів і в часи Януковича став депутатом Ірпінської міськради.

Видання заявляє, що Валерій Пєший фігурував у численних кримінальних справах, які розслідували поліцейські Київської області. На початку цього року слідчий Ірпінського відділу поліції закрив відразу три провадження, в яких фігурував забудовник. Про це свідчать копії документів, які є в розпорядженні «Слідства.Інфо». Щоправда, закриття щонайменше двох із цих справ суд згодом визнав необґрунтованим і поновив розслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті