Китай не хоче пускати експертів ВООЗ в свої лабораторії для розслідування походження COVID-19

Китай не хоче пускати експертів ВООЗ в свої лабораторії для розслідування походження COVID-19

Аудит лабораторій та ринків в Ухані «ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці», говорять в КНР

Китай не хоче пускати експертів ВООЗ в свої лабораторії для розслідування походження COVID-19
фото pixabay.com

Китай відхилив план Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо другого етапу розслідування походження коронавірусу, який охоплює аудит китайських лабораторії і ринків в місті Ухань експертами ВООЗ.

«Ми не приймаємо такий план відстеження походження, оскільки він в деяких аспектах ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці», – заявив журналістам Цзен Ісинь, заступник міністра Національної комісії охорони здоров'я (NHC), передає Reuters.

Цзен наголосив, що він був приголомшений, коли вперше прочитав план ВООЗ, тому що він включає гіпотезу про те, що порушення Китаєм лабораторних протоколів призвело до витоку вірусу під час дослідження.

Раніше в липні глава ВООЗ заявив, що розслідуванню причин пандемії COVID-19 в Китаї перешкоджає відсутність необроблених даних в перші дні поширення там вірусу.

Цзен пояснив, що деякі дані не можуть бути повністю передані з міркувань конфіденційності.

«Ми сподіваємося, що ВООЗ серйозно розгляне міркування і пропозиції китайських експертів і справді поставиться до відстеження походження вірусу COVID-19 як до наукового питання і позбудеться від політичного втручання», – наголосив він.

Заступник міністра наголосив, що Китай виступає проти політизації розслідування.

Нагадаємо: ще одне дослідження, результати якого оприлюднили в червні, поставили під сумнів офіційну версію походження пандемії COVID-19. Як з'ясували вчені з Університету Кента, новий коронавірус був помічений на території Китаю, в столиці провінції Хубей, за два місяці до перших офіційно зареєстрованих випадків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті